GTA: San Andreas se dočká i verze pro VR Oculus, Beat Saberu se daří, Vertigo chystají pět VR her
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka GTA: San Andreas se dočká i verze pro VR Oculus, Beat Saberu se daří, Vertigo chystají pět VR her

GTA: San Andreas se dočká i verze pro VR Oculus, Beat Saberu se daří, Vertigo chystají pět VR her

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

29. 10. 2021 09:38

Studio Rockstar společně s výrobcem Oculus připravuje VR verzi kultovní městské akce Grand Theft Auto: San Andreas. Během včerejšího streamu Facebook Connect to oznámil Mark Zuckerberg, zakladatel sociální sítě která zároveň vlastní Oculus. Příliš mnoho podrobností o hře ale zatím nevíme.

Reklama
Reklama

  • GTA San Andreas se dočká VR verze pro headsety Oculus
  • Beat Saber bude i příští rok masivně podporován
  • Studio Vertigo vyvíjí pět VR titulů, některé budou zasazeny do světů Deep Silver

“Nová verze hry, kterou považuji za jednu z nejlepších v historii, nabídne hráčům úplně nový způsob jak zažít tento ikonický svět skrze virtuální realitu,” vysvětlil Zuckerberg. Tím ale popis hry končí, chybí totiž to nejdůležitější, tedy praktická ukázka hry v akci. Dle blogu Oculus je hra ve vývoji už řadu let. Doufejme tedy, že se brzy dočkáme vydání.

San Andreas ale nebyla jedinou hrou, která se na akci objevila. Oculus láká i na nový obsah pro československý hit Beat Saber. Ten prý překročil hranici sta milionů amerických dolarů (2,2 miliard českých korun) v hrubém obratu čistě a jen na platformě Quest. Rok 2021 byl pro oblíbený rytmický titul štědrý, blog připomíná, že vyšly DLC s umělci jako je Skrillex nebo Billie Eilish. I příští rok by měl být pořádně naditý, prý se na nás chystá další nášup zajímavé muziky a pravděpodobně i nové hratelnostní prvky.

Prostor dostalo i studio Vertigo Games, které je známo řadou povedených titulů včetně Arizona Sunshine nebo A Fisherman’s Tale. Tým Oculus oznámil, že v současnosti se studiem pracuje na hned pěti dalších titulech, přičemž některé z nich zpracují světy vydavatelství Deep Silver. Nabízí se samozřejmě série Saints Row a Metro, ale třeba u Chivalry se zpracování ve VR přímo nabízí.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz