Hrej.cz Novinka

Game Pass může pomoct nápaditosti her

david-plechacek
David Plecháček
14. 1. 2020 09:05 1 Sdílej:
Reklama
Reklama

O hře Outer Wilds jste mohli slyšet v letošní Invazi. Teď ale nechme stranou kvality explorativní hry nebo VR režimu s pohybovým ovládáním, který prý stojí za hřích. Zajímavější nám přijde výrok Loana Verneaua, autora hry, který si v určitém smyslu nemůže vynachválit předplatné služby jako Xbox Game Pass – protože právě ty umožňují podobným hrám zazářit.

Verneau v rozhovoru pro GamesIndustry potvrzuje to, co bylo už několikrát řečené. Pokud si předplácíte podobnou službu, zřejmě čas od času zkusíte i něco, co by vás jindy nezaujalo a nechtěli byste za to platit. Jelikož už jste ale investovali, nic vám v tomto ohledu nebrání: „Naše hra je v Game Passu na Xboxu One, a myslíme, že to je jedině dobře, protože nám to přihrálo množství hráčů, kteří by se o naší hře ani nedozvěděli,“ říká jeden z designérů studia Mobius Digital.

Opět se nabízí přirovnání k televizím a filmovému průmyslu obecně, neboť i tam v tomto ohledu došlo k zásadním změnám. Game Pass a jemu podobné předplatné tak stejným – zásadním – způsobem mění i průmysl herní.

Jakkoliv je samozřejmě důležité, že hry získají další publikum, které by jindy do podobných her neinvestovalo, důležitý bod je to i pro samotné vývojáře a to, jak nad hrami vůbec uvažují. Podle Verneaua jde o příležitost, jak zkusit ve hrách zase něco nového, aniž by se autoři museli nutně bát, že jejich titul bude až tak netradiční, že si k němu nikdo nenajde cestu. Nakolik se toto tvrzení ukáže reálné, ukáže až čas. Pravdou je, že bychom se mohli dočkat některých riskantnějších a originálnějších projektů, než tomu bylo doposud. Ostatně Outer Wilds mezi ně už teď patří.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz