Hrej.cz Novinka

Flight Simulator bude podporovat VR

jakub-stepanek
Jakub Štěpánek
31. 7. 2020 11:19 23 Sdílej:
Reklama
Reklama

Microsoft dva týdny nazpět překvapil oznámením srpnového data vydání svého leteckého simulátoru. Už nyní mohou všichni zájemci o licenci virtuálního pilota podat žádost formou předobjednávky, nejpozději 18. srpna jim bude vyhověno. Tehdy totiž Microsoft Flight Simulator vychází ve verzi pro PC. O něco dříve usedli do kokpitů vybraní novináři, jejichž záběry si nyní můžete prohlédnout.

K tomu se objevily další podstatné informace. V první řadě jde o podporu virtuální reality, k čemuž je novinka od studia Asobo jako stvořená. Hra vyjde po boku chystaného headsetu od společnosti HP, model nese označení Reverb G2. Microsoft ale už nyní avizuje, že nejde o žádnou exkluzivní dohodu, časem se podpora rozšíří i na další zařízení. Autoři akorát potřebují trochu víc času, aby dokázali verze pro ostatní headsety odladit. Podpora virtuální reality hru obohatí v rámci bezplatného updatu závěrem letošního roku.

Microsoft Flight Simulator krom virtuální reality podporuje také vychytávku TrackIR, díky níž lze také výrazně prohloubit zážitek z pilotování. Zařízení v reálném čase snímá pohyby hlavy a její natáčení, což okamžitě promítá do hry. K rozhlížení tedy není potřeba myš.

Simulátor bude k dispozici v několika různých verzích, lišit se budou především obsahem. Zatímco základní hra obsahuje 30 detailně vymodelovaných letišť a 20 letadel, Deluxe verze 35 letišť a 25 letadel, nejvyšší edice pak nabídne 40 přistávacích ploch a 30 letounů. Hru bude možné pořídit prostřednictvím obchodu pod hlavičkou Microsoftu, ale také na Steamu. Hned první den navíc přistane ve službě Xbox Game Pass.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz