Final Fantasy XVI nenabídne otevřený svět, ale z žánru si bere inspiraci. Chce zaujmout nové hráče
i Zdroj: Square Enix
Final Fantasy XVI Novinka Final Fantasy XVI nenabídne otevřený svět, ale z žánru si bere inspiraci. Chce zaujmout nové hráče

Final Fantasy XVI nenabídne otevřený svět, ale z žánru si bere inspiraci. Chce zaujmout nové hráče

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

22. 6. 2022 12:33

Očekávané pokračování legendární RPG ságy Final Fantasy oproti patnáctému dílu nenabídne otevřený svět. V rozhovoru pro magazín IGN to potvrdil producent hry Naoki Jošida. Dle jeho slov se ale hra v mnoha ohledech žánrem open-world RPG inspiruje a dle IGN popisem hra hodně připomíná Pokémon Legends: Arceus.

Reklama
Reklama

  • Dle producenta Final Fantasy XVI nedojde na otevřený svět
  • Tvůrci chtějí vyprávět globální příběh a pro to lépe poslouží uzavřenější regiony
  • Hra tak cílí i na nové hráče bez zkušeností se sérií

Final Fantasy XVI tím pádem jde trochu proti proudu současným trendům, které velí moderní RPG co nejvíce roztahovat a vytvářet kolosální otevřené světy. Dle Jošidy se studio soustředí na systém větších regionů.

Motivací je prý především snaha nalákat na hru nové fanoušky. Final Fantasy 16 má zasáhnout nejen hardcore komunitu, ale i obrovskou základnu zájemců nové generace, které dosud Final Fantasy vůbec nezajímalo. Projekt se má v mnoha ohledech inspirovat současnými AAA RPG v otevřeném světě, konkrétně ale nevíme jak. Na druhou stranu chtějí autoři vyprávět poutavou zápletku odehrávající se po celém světě, což by volba otevřeného světa hodně komplikovala. V rámci příběhu se tedy spíše budeme přesouvat mezi pestrou směsicí větších, ale uzavřených lokalit.

I když by se mohl odklon od otevřeného světa zdát trochu překvapivý, magazín IGN připomíná, že byl právě design světa v případě jinak povedeného Final Fantasy 15 jedním z kritizovaných prvků.

Final Fantasy XVI bylo oznámeno před dvěma lety, detailněji představeno během State of Play na začátku tohoto června, a mělo by vyjít v létě příštího roku na PlayStation 5, později i na PC.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz