Fajnšmekr má doma 3D miniaturu vlastního světa z Minecraftu. Použil k tomu český nástroj
i Zdroj: Microsoft / Minecraft press kit
Minecraft Novinka Fajnšmekr má doma 3D miniaturu vlastního světa z Minecraftu. Použil k tomu český nástroj

Fajnšmekr má doma 3D miniaturu vlastního světa z Minecraftu. Použil k tomu český nástroj

Jakub Fišer

Jakub Fišer

25. 1. 2023 15:50

Minecraft je hra pro „děti každého věku“, což dokazuje jeden z hráčů, který si na 3D tiskárně vytvořil velký trojrozměrný model světa ze hry Minecraft. Použil pro to nástroj od pražské firmy Prusa Research.

Reklama

  • Nadšenec z Redditu ukazuje, jak si můžete převést Minecraft do skutečného světa
  • Stačí k tomu 3D tiskárna a nástroj jménem Mineways 

Abyste se do něčeho takového pustili, musíte být opravdový fajnšmekr. Na síti Reddit sdílel ve vláknu o 3D tiskárnách uživatel u/Lazor226 svůj výtvor – trojrozměrnou miniaturu jeho světa z Minecraftu.

Uživatel vlastně vytvořil návrh pro 3D tisk ze souboru, ve kterém má hru samotnou uloženou. Použil pak nástroj Mineways, který mu z jedniček a nul vytvořil návrh, jenž dokáže přečíst 3D tiskárna. Výsledek pak vyvěsil na server Printables, pravděpodobně tak použil českou 3D tiskárnu od Josefa Průši.

Vlastní Minecraft svět vytiskl pouze bíle, bez barev, ačkoliv chystá se vytvořit ještě větší model, který prý již ponese i barvy. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz