Exodus zaměstnanců Blizzardu nekončí. “Pauzu” si dává i šéfproducent Overwatch 2
Novinka Exodus zaměstnanců Blizzardu nekončí. “Pauzu” si dává i šéfproducent Overwatch 2

Exodus zaměstnanců Blizzardu nekončí. “Pauzu” si dává i šéfproducent Overwatch 2

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

22. 9. 2021 12:16 2

Vývoj pokračování arénové střílečky Overwatch by se mohl dostat do problémů. Studio Blizzard totiž opustil výkonný producent projektu a viceprezident společnosti Chacko Sonny. Společnost tvrdí, že jen dočasně, jde ale o další z mnoha odchodů významných osob z nejvyšších pater Blizzardu. Zatím není jasné, zda jde o osobní důvody nebo odchod souvisí s přetrvávající krizí ve studiu.

Reklama
Reklama

  • Z Blizzardu odchází výkonný producent Overwatch 2 Chacko Sonny
  • Zřejmě z vlastní vůle
  • Není jasné, zda odchod nesouvisí s kauzou diskriminace

Sonny ve společnosti pracoval od roku 2016 a podílel se i na vývoji prvního Overwatche. Nyní de facto stál v čele dvojky. Dle Blizzardu „opouští Blizzard aby si po pěti letech práce odpočinul. Skvělý, talentovaný tým vývojářů pokračuje ve skvělé práci na Overwatch 2 a díky jejich tvrdé práci se hra posouvá do závěrečných fází produkce. Více informací nabídneme na konci září během Overwatch League Grand Finals.“Sonny zřejmě odešel z vlastní vůle. V posledních měsících ale Blizzard nuceně rozvázal spolupráci s ředitelem vývoje Diablo 4 Luisem Barrigou, designéry Jessem McCreem, Jonathanem LeCraftem a v důsledku kauzy odstoupili i prezident společnosti J. Allen Brack a šéf oddělení lidských zdrojů Jesse Meschuk.

Připomínáme že současná kauza souvisí především s údajným nevhodným chováním managementu ke svým podřízeným, především ženám, na pracovišti a nefér platovou politikou ve společnosti. Zaměstnanci Activision Blizzard v červenci stávkovali a vedení odesílali otevřený dopis. V současnosti si stěžují, že firma pro napravení stavu nic nepodniká. O kauze se můžete více dočíst v souvisejících novinkách níže a výše.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz