Desková adaptace Kingdom Come i přes úspěšný crowdfunding nevznikne. Naopak zaniká i s autory
i Zdroj: Boardcubator
Kingdom Come: Deliverance Novinka Desková adaptace Kingdom Come i přes úspěšný crowdfunding nevznikne. Naopak zaniká i s autory

Desková adaptace Kingdom Come i přes úspěšný crowdfunding nevznikne. Naopak zaniká i s autory

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

3. 10. 2022 13:55

Brněnské studio Boardcubator, stojící za velmi úspěšným crowdfundingovým projektem deskovkové adaptace Kingdom Come: Deliverance, přineslo fanouškům nepříjemnou a dost překvapivou zprávu. Ukončilo totiž jak samotný projekt, tak své vlastní fungování. Na vině jsou finance.

Reklama

  • Autoři stolní adaptace Kingdom Come: Deliverance projekt ruší a zavírají studio
  • Problémem byl nedostatek financí a údajně podceněná kampaň, i když byla na venek velmi úspěšná

Kampaň na platformě Gamefound byla velmi úspěšná, požadovaných 100 tisíc eur se povedlo vybrat během pár hodin a přes 2000 podporovatelů nakonec na hru přislíbilo zhruba 318 tisíc eur (v přepočtu téměř 7,8 milionu korun). Hra ale vůbec nevznikne. Autoři dle svých vlastních slov podcenili situaci i ambice samotného projektu, o kterém už při spuštění kampaně věděli, že by reálně potřeboval alespoň patnáctkrát tolik prostředků (tedy přes 1,5 milionu eur). Následná “shoda nešťastných událostí”, jak ji autoři popisují, vedla i k zániku studia Boardcubator.

Hra měla velké ambice i nad rámec adaptace značky. Chtěla totiž posunout nepříliš oblíbený systém využívající mobilní aplikace na vyšší úroveň a nabídnout skutečně špičkový zážitek s hraní, okořeněný o počínání umělé inteligence nebo napříkald dabovaného vypravěče. Také první reakce recenzentů byly nadšené a projekt měl údajně obměkčit i ty, kteří ke kombinaci deskovky a mobilní aplikace chovají skutečný odpor.

Tým nicméně v oficiální zprávě podotýká, že se pokusí z dosud provedené práce vykřesat maximum, a pokud ne ve formě stolního Kingdom Come, tak alespoň jako platformu pro vytváření jiných herních světů. Důležité je také to, že přispěvatelé nepřijdou o žádné peníze, respektive jim i přes splnění cíle nebude stržena přislíbená částka.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz