Další hra od autorů Oriho je inspirována Zeldou. Akční RPG chtějí vydat na několika platformách
i Zdroj: Moon Studios / Microsoft
Novinka Další hra od autorů Oriho je inspirována Zeldou. Akční RPG chtějí vydat na několika platformách

Další hra od autorů Oriho je inspirována Zeldou. Akční RPG chtějí vydat na několika platformách

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

6. 2. 2023 09:00

Autoři z Moon Studios se postarali o metroidvanii Ori and the Blind Forest, na kterou navázali v pokračování s podtitulem Will of the Wisps. A jelikož si Microsoft další hru neobjednal, museli se pustit do jiného projektu. Ten nyní získává jasnější kontury.

Reklama

  • Zakladatel Moons Studios promluvil o chystaném projektu
  • V případě Oriho se autoři inspirovali Mariem, tentokrát jde o Zeldu
  • Hra se po vizuální stránce podobá Orimu

O hře promluvil kreativní ředitel Thomas Mahler, který je jedním ze zakladatelů studia. “Ori byl náš Mario, tohle je naše Zelda,” napsal na Twitteru. “To byla moje myšlenka, když jsem v roce 2015 začal připravovat prototyp našeho nového projektu.” Tým se následně zavázal k produkci dalšího Oriho, vize kolem nového projektu tedy mohla v klidu dozrát v nápad na akční RPG.

Mahler zároveň potvrdil, že se bude pyšnit podobným vizuálním stylem jako plošinovky s Orim. “Je důležité, že naše hry mají unikátní umělecký styl, z něhož je patrné, že se jedná o titul od Moon Studios, i když vidíte třeba jenom náhled. Příliš mnoho her dnes vypadá stejně.” A právě proto je přesvědčen, že je umělecké ztvárnění opravdu důležité. 

Závěrem naznačil, že vznikající hra na rozdíl od Oriho dorazí i na konzole PlayStation, nepůjde o exkluzivitu. Mahler tvrdí, že právě kvůli vydání na ostatních platformách podepsali smlouvu s vydavatelem Private Division. 

Důvodů je však více. Insider Jez Corden v březnu minulého roku upozornil, že Microsoft se studiem ukončil spolupráci kvůli toxické atmosféře na pracovišti, za kterou byli zodpovědní zakladatelé Gennadiy Korol a výše zmíněný Thomas Mahler. Dohoda s Private Division je z finančního hlediska mnohem méně atraktivní než peníze od Microsoftu, což podle všeho dopadlo na všechny zaměstnance studia. 

A kdy akční RPG inspirované Zeldou vyjde? O tom zatím nepadlo jediné slovo.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz