Český Hadr postupuje do finále Independent Games Festival
Hadr Novinka Český Hadr postupuje do finále Independent Games Festival

Český Hadr postupuje do finále Independent Games Festival

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

11. 5. 2021 14:04

Český herní průmysl si připsal další velký úspěch. Studentský projekt Hadr, za kterým stojí Dominik Konečný z Ateliéru Duchů Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně, postoupil do finále festivalu nezávislých her Independent Games Festival. Tam bude soupeřit s dalšími tituly v kategorii studentských her.

Reklama
Reklama

  • Český studentský projekt Hadr postoupil do finále Independent Games Festival
  • Brzy vyjde xboxová verze

Hadr jsme na Hrej recenzovali a ocenili jeho fantastickou stylizaci, meditativní hratelnost i originální koncept. Sám Ateliér Duchů přiznává, že tvoří hry na pomezí interaktivní zábavy, kultury a současného umění. Ve finále se potká například s estetickou budovatelskou strategií Dorfromantik, nostalgickou jednohubkou Rainy Season nebo oceňovaným projektem Genesis Noir.

Práce Ateliéru Duchů ale nekončí. V současnosti dle svých slov autoři dokončují xboxovou verzi Hadru a později by se měl podívat i na další platformy. Tým také připravuje několik nových, zatím neoznámených projektů.

Talentovanému brněnskému týmu přejeme hodně štěstí.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz