Bývalí pracovníci Blizzardu a Epicu si zakládají vlastní studio
Novinka Bývalí pracovníci Blizzardu a Epicu si zakládají vlastní studio

Bývalí pracovníci Blizzardu a Epicu si zakládají vlastní studio

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

15. 5. 2021 08:30

Část někdejších zaměstnanců společností Blizzard Entertainment a Epic Games ohlásila založení vlastního vývojářského studia, Lightforge Games. Uskupení bude podle vyjádření jednoho z členů směřovat ke spojení elementů tradičních stolních RPG her a sandboxů moderního typu, jako je Roblox nebo Minecraft.

Reklama
Reklama

  • Skupina bývalých zaměstnanců Blizzard Entertainment a Epic Games si založila studio Lightforge Games
  • Tým bude cílit na skloubení socializačních prvků stolních her a otevřených sandboxů
  • Aktuální počet členů činí 11 osob

O financování neohlášeného projektu zaměřeného na spojení vícero hráčů, se stará investice 5 milionů dolarů od vícero investorů. Mezi nimi např. Galaxy Interactive, NetEase Games, Dreamhaven, Maveron nebo 1UP Ventures. 

„Lightforge utváří zcela unikátní a ambiciózní hru, o jejíž vývoj se navíc stará tým zkušených veteránů. Jejich vize mě skutečně nadchla,“ prohlásil CEO studia Dreamhaven a bývalí prezident Blizzardu Mike Morhaime. 

Současná skvadra Lightforge Games není zatím kdovíjak početná. Její množství však kontinuálně roste, o čemž přímo svědčí i nedávné připojení dalších 5 pracovníků, zvyšujíc tak celkové číslo na 11 zaměstnanců. 

Dobré je také podotknout, že studio jako takové pracuje výlučně dálkově, a to nejen dopadem světové situace, ale především pro udržení psychického i fyzického zdraví všech zaměstnanců. Jinými slovy, dálková práce bude přetrvávat i do budoucna. Podle CEO Matta Schembariho je totiž důležitější nechat lidi žít tam, kde chtějí, než upřednostnit jejich nucenou koncentraci na jednom místě. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz