Dragon Age 4 nevyjde na Xbox One a PlayStation 4
Dragon Age 4 Novinka Dragon Age 4 nevyjde na Xbox One a PlayStation 4

Dragon Age 4 nevyjde na Xbox One a PlayStation 4

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

15. 10. 2021 20:15

Společnost BioWare potvrdila, že při vývoji čtvrtého dílu série RPG Dragon Age nepočítá s konzolemi odcházející generace. Konzoloví hráči, kteří se těší na návrat do Thedasu, tedy budou nuceni dříve nebo později upgradovat na novou generaci.

Reklama
Reklama

  • Dragon Age 4 vyjde jen na PC, Xbox Series a PlayStation 5

Informace původně vycházela z účtu jednoho bývalého zaměstnance BioWare na profesní sociální síti LinkedIn. Bývalý designér na něm uváděl, že je hra vyvíjena pouze pro PlayStation 5, Xbox Series a PC. Magazín VentureBeat následně tuto informaci potvrdil z vlastních zdrojů.

Půjde zřejmě o první titul z portfolia EA, který nedorazí na konzole staré generace. Mezigeneračně stále vycházejí sporty i chystaný Battlefield 2042. Dragon Age 4 tím zároveň nenapodobí svého předchůdce s podtitulem Inquisition. Ten totiž na konci roku 2014 vyšel vedle Xboxu One a PlayStation 4 i na tehdy dožívajících konzolích Xbox 360 a PlayStation 3.

Exkluzivita novým platformám každopádně studiu BioWare umožní vytěžit technologické možnosti na maximum. Ze strany společnosti jde o naprosto klíčový projekt. Po nepříliš povedených titulech Mass Effect Andromeda, Anthem a zrušeném přepracování Anthemu si musí s Dragon Age 4 pořádně napravit reputaci. Dle současných odhadů by hra mohla vyjít někdy během roku 2023.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz