BioWare má nového ředitele. Gary McKay chce vybudovat ztracenou reputaci
Novinka BioWare má nového ředitele. Gary McKay chce vybudovat ztracenou reputaci

BioWare má nového ředitele. Gary McKay chce vybudovat ztracenou reputaci

Radek Raudenský

Radek Raudenský

15. 6. 2021 12:20

Ze studia BioWare v minulých měsících odešlo hned několik významných jmen. Hráči to chtě nechtě vnímali jako velký úpadek studia a se strachem vyhlíželi dopady na další vývoj Dragon Age či Mass Effectu. Jednou z největších ran byl odchod ředitele Caseyho Hudsona, který v prosinci svým oznámením překvapil nejen hráče, ale i mateřskou společnost EA. Vedení následně vyhlásilo výběrové řízení a čekalo.

Reklama
Reklama

  • BioWare má nového ředitele Garyho McKaye
  • Má spoustu zkušeností, studiu chce znovu vybudovat reputaci

A nakonec se dočkalo. Do vedení celého BioWare nově nastoupí Gary McKay, veterán herního průmyslu, který se do EA vrátil už minulý rok. Před tím pracoval jako studiový ředitel v Propaganda Games či jako generální ředitel v Navigator Games. Do EA nastoupil jako ředitel vývojových operací. Jeho novým cílem bude opět vybudovat ztracenou reputaci.

„Svojí kariéru jsem nastartoval v EA už v roce 1998 a bylo úžasné sledovat, jak studio a celá společnost roste. Strávil jsem zde sedm let, než jsem se posunul dál. Ale řekl bych, že teď se celý kruh uzavírá. Jsem neskutečně vděčný za tuto příležitost. Když strávíte v tomto průmyslu dvacet let, je tu jen málo studií, ve kterých byste chtěli pracovat – a BioWare je pro mě na prvním místě. Toto studio má unikátní historii neskutečných her a světů, které fanoušci milují. Mým cílem je znovu vybudovat reputaci a dodržet náš slib kvality,“ nechal se slyšet McKay.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz