Battlefield 2042 stále nepodporuje hlasový chat, do hry bude implementován až po vydání
Battlefield 2042 Novinka Battlefield 2042 stále nepodporuje hlasový chat, do hry bude implementován až po vydání

Battlefield 2042 stále nepodporuje hlasový chat, do hry bude implementován až po vydání

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

15. 11. 2021 12:04

Nový Battlefield sice oficiálně vychází až 19. listopadu, už nyní je však k dispozici v rámci předběžného přístupu, k němuž se hráči mohli dostat skrze Gold a Ultimate edici nebo v programu EA Play. Z prvních ohlasů vyplývá, že hráčům chybí některé věci, například voice chat.

Reklama
Reklama

  • Battlefield 2042 nyní neumožňuje využívat voice chat
  • Hráči jsou odkázáni na pingovací systém, chat ve skupině na konzoli, případně na Discord
  • Autoři zatím nevědí, kdy přesně voice chat zpřístupní

Asi budete souhlasit, že efektivní komunikace je v podobných titulech klíčovým prvkem, z dostupných možností se hlasový chat jeví jako ta nejlepší. Battlefield 2042 jej bohužel zatím nepodporuje. 

Hráči jsou tím pádem odkázáni na pingovací systém. Ten jim sice umožňuje upozornit spojence na různé objekty, je však potřeba rychle se proklikat skrze víceúrovňové menu, což je trochu nepraktické. Další možností jsou externí komunikační nástroje, například chat ve skupině na dané konzoli, případně Discord.

DICE nedokázalo vysvětlit, proč ve hře hlasový chat chybí, vývojáři však na jeho implementaci pracují, zpřístupnit by se měl krátce po oficiálním vydání. Konkrétní termín nicméně prozrazen nebyl.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz