Battlefield 2042 byl údajně původně vyvíjen jako battle royale akce, vývojáři se inspirovali u Apex Legends a konkurenční série Call of Duty
Battlefield 2042 Novinka Battlefield 2042 byl údajně původně vyvíjen jako battle royale akce, vývojáři se inspirovali u Apex Legends a konkurenční série Call of Duty

Battlefield 2042 byl údajně původně vyvíjen jako battle royale akce, vývojáři se inspirovali u Apex Legends a konkurenční série Call of Duty

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

13. 10. 2021 11:13

Battlefield 2042 je v posledních dnech velmi horké téma. Malý poprask způsobila beta, z níž její účastníci nebyli příliš nadšeni, důvodem jsou mimo jiné některá designová rozhodnutí. Insider Tom Henderson naznačil, že se v DICE kreativita jednotlivých vývojářů příliš nepěstuje, spíše se opisuje od jiných úspěšných projektů. A hned vzápětí hodil do ohně další polínko.

Reklama
Reklama

  • Insider tvrdí, že byl chystaný Battlefield původně koncipován jako battle royale akce
  • Autoři se inspirovali u her Apex Legends a Call of Duty: Modern Warfare
  • Battlefield obsahuje prvky, které na tyto hry odkazují

Již dříve se objevily spekulace, že byl chystaný Battlefield původně koncipován jako battle royale akce. Henderson nyní tvrdí, že jsou tyto domněnky pravdivé, v příspěvku na Twitteru dodává, že ale bohužel neví, kdy přesně vývoj nabral směr k tradičnímu pojetí hry.

Tím ale nekončí. Zároveň naznačil, že se autoři značně inspirovali u konkurenční série Call of Duty a Apex Legends. A nutno dodat, že ve hře jisté styčné body skutečně jsou. Battlefield nahrazuje klasické třídy specialisty, jejichž předobrazem mají být operátoři z Call of Duty: Modern Warfare, o tom už Henderson informoval. 

Na Apex Legends odkazuje třeba grappling hook nebo příběhové pozadí jednotlivých specialistů, které částečně vynahrazuje chybějící kampaň. A velký počet hráčů na jedné mapě (128) je taktéž poznávacím znamením režimu battle royale.

Henderson následně připojil příspěvek, v němž uznává, že jde o velmi odvážné tvrzení, má však k dispozici důkazní materiál pro novináře, kteří se tímto tématem zabývají. Jestli se jich dočkáme, to ukáže až čas.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz