Sundance je první nebinárním operátorem v sérii Battlefield
Battlefield 2042 Novinka Sundance je první nebinárním operátorem v sérii Battlefield

Sundance je první nebinárním operátorem v sérii Battlefield

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

26. 10. 2021 11:19 3

Komunitní manažer EA Adam Freeman v diskuzi na Twitteru potvrdil, že Emma “Sundance” Rosier, jeden z operátorů připravovaného Battlefieldu 2042 je skutečně nebinární postavou. O Sundance se totiž začali zajímat fanoušci, které zaujalo, že v oficiálním představení postavy na oficiálním webu používá neutrální zájmena they/them.

Reklama
Reklama

  • Autoři potvrdili, že Sundance z Battlefield 2042 je nebinární
  • Jde o první potvrzenou nebinární postavu v historii značky

„Seznamte se s… Sundance. Se Sundance tu máme dalšího útočného specialistu. Připravte se na to, že ho*ji uvidíte prolétat na jeho*jím wingsuitu pro rychlý průnik do oblastí boje nebo taktických pozic. Také používá set chytrých výbušnin, které mu*jí dovolují ničit nepřátelskou leteckou techniku,“ zní oficiální popis postavy na účtu komunitního manažera DICE Kevina Johnsona. Adam Freeman později potvrdil, že skutečně jde o nebinární postavu, vůbec první v historii značky Battlefield.

Server PCGamer správně připomíná, že tento fakt zřejmě nebude mít na hru jako takovou žádný vliv, i protože Battlefield 2042 nenabízí žádnou formu příběhové kampaně. Sundance ale může být zajímavou volbou pro nebinární hráče, kteří mají k dispozici postavu se kterou se můžou ztotožnit.


NEBINÁRNÍ ČEŠTINA S HVĚZDIČKOU

Zatímco angličtina již poměrně univerzálně používá neutrální zájmena them/they, v českém jazyce zatím neexistuje žádný úzus toho, jak nebinární osoby oslovovat a vzhledem k odlišné struktuře jazyků není přímý překlad (oni/ony) úplně vhodný. V textu výše a do budoucna tedy na Hrej budeme používat jednu z v současnosti nejobvyklejších metod využívajících hvězdičku (Pozdravil ho*jí, Významný*á spisovatel*ka). Alespoň do doby, než bude v jazyce nějaký konkrétní způsob zažit nebo kodifikován.


Navíc nejde o první nebinární postavu v rámci her od EA. Neutrálními zájmeny se nechává označovat i Bloodhound v Apex Legends. Mezi další nebinární postavy v populárních hrách patří Bolt (Crypt of the NecroDancer) nebo FL4K (Borderlands 3). 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz