Batman pro mě přestal existovat. Mark Hamill vysvětlil, proč už zřejmě nikdy nebude dabovat Jokera
i Zdroj: Rocksteady / Warner Bros.
Novinka Batman pro mě přestal existovat. Mark Hamill vysvětlil, proč už zřejmě nikdy nebude dabovat Jokera

Batman pro mě přestal existovat. Mark Hamill vysvětlil, proč už zřejmě nikdy nebude dabovat Jokera

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

23. 1. 2023 11:24

Mark Hamill si udělal jméno především díky roli Luka Skywalkera, během své hvězdné herecké kariéry se však dostal i k dalším pozoruhodným projektům. Hlas Jokera od něj ale už asi nikdy neuslyšíme.

Reklama

  • Mark Hamill už nechce dabovat Jokera
  • Chybí mu parťák Kevin Conroy, dabér Batmana, který zemřel koncem minulého roku

Jokera si poprvé zahrál v seriálu Batman: The Animated Series v roce 1992, jenž je dodnes považován za jeden z nejlepších animáků s netopýřím mužem. Hamilla si fanoušci okamžitě zamilovali, takže se objevil i v dalších seriálech. Následně zkusil také videohry, Jokera ztvárnil v rámci arkhamské série od Rocksteady. Do budoucna bychom s ním ale počítat neměli.

Hamill v nedávném rozhovoru pro magazín Empire vysvětlil, že už se k roli vracet nechce, jelikož mu chybí jeden důležitý parťák, a sice Kevin Conroy. Ten se naopak proslavil dabingem Batmana. Ve svých 66 letech zemřel v listopadu minulého roku.

Hamill zmínil, že pravidelně dostával nabídky na další projekty, v nichž se objevoval Joker. Na dotazy vždy kontroval otázkou, zda bude Batmana dabovat Conroy. “Pokud řekli, že ano, tak jsem odpověděl, že do toho jdu. Byli jsme parťáci, něco jako Laurel a Hardy. Bez Kevina už pro mě Batman přestal existovat.”

Hlas Kevina Conroye nicméně zazní ještě v jedné hře od Rocksteady. Bylo potvrzeno, že jej uslyšíme v Suicide Squad: Kill the Justice League.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz