Hrej.cz Novinka

Returnal nabídne hororové pasáže

jakub-stepanek
Jakub Štěpánek
1. 3. 2021 12:30 1 Sdílej:

Studio Housmarque se minulý týden blýsklo působivou ukázkou k chystané střílečce Returnal. Krom přestřelek autoři také naznačili, jak nehostinné prostředí planety Atropos vnímá hlavní hrdinka. Záběry následně interpretovali v jednom z rozhovorů.

Reklama
Reklama

Pro magazín GameSpot se ke hře vyjádřil game director Harry Krueger a narrative director Gregory Louden. Z rozhovoru vyplývá, že hra často přetéká do psychologického hororu. Planetu autoři do jisté míry vnímají jako další postavu, která v Selene vzbuzuje mnoho otázek a především velkou nejistotu. Prostředí se mění s každou další smrtí, Selene neustále pochybuje, zda jde o realitu, nebo výplod její fantazie.

To vše ale platí i pro hráče. Ti si dění na obrazovce mohou vyložit po svém. Zdá se, že autoři nehodlají zbytečně vysvětlovat, každý si bude muset najít vlastní pravdu. S každou další smrtí bude více jasné, co se vlastně děje.

Selene postupem času najde audionahrávky, skrze něž promlouvá sama k sobě. Ani zde si nemůže být jistá, zda jde o důmyslný způsob varování před dalšími nástrahami, nebo o past, o níž se postarala zákeřná planeta. V těchto momentech se přítomnost prolíná s budoucností, na hráče evidentně čekají schizofrenní situace.

Článek poukazuje také na dům z poslední ukázky. Pokud do něj Selene vejde, kamera se přepne do first-person pohledu. V baráku jsou ukryta tajemství, vzpomínky a traumata z jejího osobního života. A s nimi se bude muset vypořádat. Returnal vyjde 30. dubna jako exkluzivita pro PlayStation 5.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz