Autoři série Gears of War prezentovali možnosti Unreal Engine 5 na konzoli Xbox Series X
Novinka Autoři série Gears of War prezentovali možnosti Unreal Engine 5 na konzoli Xbox Series X

Autoři série Gears of War prezentovali možnosti Unreal Engine 5 na konzoli Xbox Series X

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

28. 7. 2021 10:09

Minulý rok společnost Epic Games představila ukázku z Unreal Engine 5, která měla za úkol demonstrovat možnosti nové technologie. Tehdy běžela na konzoli PlayStation 5, šlo o první náznak toho, jak by mohl vypadat next-gen zážitek. A nyní máme k dispozici ukázku běžící na konkurenčním stroji.

Reklama
Reklama

  • Studio Coalition představilo technické demo postavené na technologii Unreal Engine 5
  • Alpha Point běží na konzoli Xbox Series X
  • K dispozici je také hodinová přednáška s autory

Za ní ovšem nestojí Epic Games, nýbrž studio Coalition, autoři série Gears of War. Demo nazvané Alpha Point běží na konzoli Xbox Series X, jeho tvůrci si vybrali velmi podobné kulisy, jako jsme viděli v loňské ukázce. Možnosti enginu byly ukázány také při renderování postavy, což je zachyceno v samostatné ukázce.

Alpha Point byl představen v rámci GDC, autoři utrousili i pár slov. Zmínili třeba, jak vůbec ukázka vznikala, prozradili rozdíly v práci s Unreal Engine 5 a jeho předchůdcem. Hodinová přednáška je nabitá informacemi technického rázu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz