Anglický venkov plný radiace a robotů. Ukázka z Atomfall nechává nahlédnout do karanténní zóny
Studio Rebellion přináší vydatnou ukázku z chystaného survivalu Atomfall, který se odehrává několik let po skutečné jaderné katastrofě v Anglii.
- Atomfall se předvádí v nové ukázce
- Příběh vychází z požáru v jaderném komplexu Windscale v roce 1957
- Hra dorazí v březnu příštího roku
Pokud jde o jaderné katastrofy, lidem se většinou vybaví nechvalně proslulá havárie v Černobylu z roku 1986. Podobný problém se objevil také v roce 1957, kdy vypukl požár v komplexu Windscale v Anglii. Šlo o nejhorší jadernou havárii, která kdy postihla Velkou Británii. Právě na těchto událostech staví tvůrci chystaného survivalu Atomfall.
Pořádná výzva. Studio promluvilo o obtížnosti S.T.A.L.K.E.R. 2
Vypnutý HUD pro podporu maximální imerze, takto mají tvůrci S.T.A.L.K.E.R. 2 svou hru nejraději.
Příběh se odehrává o pět let později, dějištěm je fiktivní karanténní zóna, která dává prostor pro špinavá tajemství a intriky lidí z různých zájmových skupin. „Tito jedinci byli po léta odříznuti od okolního světa a ponecháni sami sobě, takže jsou všechno, jen ne normální. Vaše interakce s nimi jsou důležité a budou určovat další cestu. Buďte však opatrní, ne všichni jsou přátelští,“ varují autoři.
Za hrou stojí studio Rebellion, které si udělalo jméno díky sérii Sniper Elite. V nově uvolněné ukázce se můžete pokochat malebnou krajinou anglického venkova, kterou hyzdí vraky automobilů a havarovaných vrtulníků. Ulicemi města pochodují ozbrojenci, na „bezpečí“ zdejších obyvatel dohlíží gigantičtí roboti.
Atomfall bude k dispozici v březnu příštího roku na PC a konzolích současné i minulé generace.