Alan Wake 2 je dosud největší projekt studia Remedy Entertainment, tvrdí Sam Lake
i Zdroj: Remedy Entertainment
Alan Wake 2 Novinka Alan Wake 2 je dosud největší projekt studia Remedy Entertainment, tvrdí Sam Lake

Alan Wake 2 je dosud největší projekt studia Remedy Entertainment, tvrdí Sam Lake

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

2. 2. 2023 14:38

Studio Remedy Entertainment koncem roku oficiálně potvrdilo, že se Alan Wake vrátí ve druhém dílu, čímž potěšilo všechny fanoušky, kteří na pokračování čekají už více než dekádu. Sam Lake nyní prozrazuje, že se s dvojkou vždy počítalo.

Reklama

  • Sam Lake promluvil o přípravě druhého Alana Wakea
  • Autoři údajně vždy počítali s tím, že dvojka nakonec vznikne
  • Projekt postupem času pořádně nakynul

Kreativní ředitel se o hře zmínil v rozhovoru pro GamesRadar. “Přijde mi, že jsem na Alana Wakea nikdy nezanevřel. Vždy jsme se k němu chtěli vrátit, pořád jsme chtěli odvyprávět další příběh, zasazení a postavy byly příliš cenné na to, aby byly zapomenuty.” Lake prozradil, že se příběh za ty roky postupně rozvíjel, studio se k němu stále vracelo a zkoušelo připravit nové koncepty, zatímco pracovalo na jiných projektech. “Po vydání Control do sebe vše konečně zapadlo.”

Lake také zmínil, že dvojka postupem času narostla v ambiciózní a unikátní počin, bylo tedy potřeba splnit jisté podmínky, aby se na něm mohlo začít pracovat. “Je to náš dosud největší projekt. Hodně rozličných věcí se muselo spojit dohromady, nejen samotný koncept, ale také načasování a správní partneři.” A jak už dobře víme, oním partnerem se stala společnost Epic Games, která hru nabídne skrze svůj vlastní obchod. 

Stále platí, že by druhý díl měl vyjít někdy během letošního roku, autoři však zatím neukázali žádné záběry, o hře navíc mluví spíše obecně. Snad se tedy brzy dozvíme více.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz