3d-realms-a-take-two-slozily-zbrane
Novinka 3D Realms a Take-Two složily zbraně

3D Realms a Take-Two složily zbraně

Jaromír Möwald

Jaromír Möwald

2
NVIDIA DLSS 4.5 - AI snímek k nerozeznání renderu

NVIDIA DLSS 4.5 - AI snímek k nerozeznání renderu

NVIDIA na letošním CES 2026 v Las Vegas zase jednou ukázala, že hardware je sice fajn, ale software je to, co dneska prodává grafiky.

Reklama

Kauza kolem téměř už legendárního titulu Duke Nukem Forever má zajímavé rozřešení, které přichází čistě náhodou v době, kdy v Los Angeles probíhá E3. Jak Take-Two, tak 3D Realms (respektive Apogee) se dohodly na tom, že stáhnou všechny žaloby a nejen to - do budoucna má platit dohoda, že nic z toho, co se projednávalo ve všech uskutečněných i plánovaných žalobách již nemůže být předmětem soudního sporu. Co to znamená pro nás? Jednoduše řečeno, práce na hře se mohou znovu rozeběhnout a pokud ji čistě náhodou nikdo nevyhodil do koše, tak bychom se jí v rámci jedno, dvou let mohli i dočkat za předpokladu, že na ni někdo uvolní peníze.

Vydavatelská práva na titul s názvem "Duke Nukem Forever" stále vlastní Take-Two, zatímco vše ostatní s Dukem spojené má pod palcem studio 3D Realms. To se také zavázalo k tomu, že bude nadále vytvářet další tituly s Dukem v hlavní roli, nicméně ty by měly putovat hlavně na mobilní telefony a různé stahovatelné služby. Osud Duke Nukem Forever tedy zůstává stále nejistý, ale nyní máme alespoň částečnou šanci, že se jí někdy v budoucnu dočkáme. Že by se na letošní E3 přeci jen splnil sen všech, kteří doufají, že na Dukovi pracuje tým z Valve?


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama