Tvůrci potvrdili, že ovladač NX byl podvrh
Fanoušci Nintenda zažili pěkně divoký týden. Dvakrát se na internet dostaly údajné fotografie ovladače připravované konzole s kódovým označením NX. Pokud se vám zařízení ve tvaru oválu vůbec nelíbilo, můžete zůstat v klidu. Jedná se totiž o podvrh.
Autor první fotografie, uživatel Redditu s přezdívkou Idriss2Dev, na Imguru a YouTube zveřejnil proces, kterým "uniklou" fotografii vytvořil. Ovladač byl vytvořen v 3D modelovacím programu a ve Photoshopu vložen do skutečné fotografie.
Zcela jinak však vznikly fotografie z druhého zdroje, jejichž autor, finský YouTuber Frank Sandqvist, se k podvrhu přiznal ve videu na svém kanále. Zatímco první podvrh byl jen vytvořený v počítači, Sandqvist svůj model nechal dokonce vytisknout v 3D tiskárně a poté jej sestavil. Ve videu se můžete podívat na to, jak bylo falešné zařízení vyrobeno. V jednu chvíli Sandqvist přiznává, že ovladač takového tvaru je opravdu v rukou nepohodlný.
Více než rok po první zmínce stále Nintendo NX zůstává záhadou. Japonská společnost o svém novém herním zařízení odmítá mluvit a prozatím se pouze spekuluje o launchových titulech a velice blízkém datu vydání. Vypadá to totiž, že s novou konzolí od Nintenda strávíme už tyto Vánoce.