Tvůrci LBP ohlásili tvořivé Dreams

Hrej vyráží na Gamescom 2026 a soutěžíme s Českou spořitelnou o konzoli
S partnerem Českou spořitelnou míříme také letos na Gamescom, abychom vám mohli přinést žhavé herní novinky.
Media Molecule se svým novým herním projektem plně pouští do zhmotňování lidské představivosti. Snový titul Dreams umožňuje hráčům/tvůrcům na pohled jednoduše vytvořit cokoliv si přejí a pomocí příkazů a logických sekvencí své výtvory přivést k životu.
Surrealistický sandbox se tváří, že spíše než hra se bude jednat o editor, ve kterém si hráči budou moci vytvořit vlastní hry. Tedy taková ta tvořivá část z Little Big Planet, či případně konkurenční Project Spark z Xbox One.
Ve videu, které při konferenci Sony hru představilo, se Alex Evans z MM pustil do vysvětlování principů tvorby. Pohybem Dualshocku 4 lze ve hře vytvořit postavy a předměty, které lze pak snadno sdílet s ostatními hráči.
Z vlastních i komunitních výtvorů pak zřejmě budeme moci skládat scény, vytvářet filmy nebo právě i hry. Ve videu jsme mohli vidět honičku na létajících vozítkách nebo jak medvídek ničí zelené zombie svým velkým kladivem.
Neostré záběry z traileru pak Dreams propůjčují tu titulní snovou estetiku. Hra vyjde pouze na PlayStation 4.




















