Hrej.cz FIFA 21 Novinka

Ondřej Kúdela získal ve FIFA 21 atribut Vůdcovství. Jen pár hodin po kontroverzním incidentu s Glenem Kamarou

tadeas-pepr
Tadeáš Pepř
20. 3. 2021 21:10 20 Sdílej:

Společnost Electronic Arts, potažmo studio EA Sports, si možná zadělalo na poměrně nepříjemný problém spojený s fotbalovou komunitou. V pátek totiž skrze aktualizaci mužstev přiřklo obránci pražské Slavie Ondřeji Kúdelovi doplňující pozitivní atribut “Vůdcovství”. Stalo se tak jen pár hodin poté, co došlo k velmi diskutovanému incidentu mezi Kúdelou a obráncem Rangers FC Glenem Kamarou.

Reklama
Reklama

Pražský klub ve čtvrtek porazil skotského soupeře 2:0 a postoupil do čtvrtfinále Evropské ligy, více než o výsledku nebo postupu se ale ve světě mluví o incidentu z konce zápasu. Hráč Slavie měl totiž soupeři do ucha pošeptat rasistickou nadávku. Kúdela nařčení odmítá, dle jeho slov šlo o nadávku, která nebyla nijak rasově motivovaná, Kamara naopak tvrdí, že jej český obránce označil za "za**anou opici". Situace měla dle svědectví slávistů mít agresivní dohru i ve vnitřních prostorách stadionu po skončení zápasu a vyvolala bouřlivé reakce mezi představiteli klubů, fanoušky i novináři z celého světa. 

V takové situaci může udělení veskrze pozitivního atributu hráči působit ze strany EA přinejmenším necitlivě a vyvolat emotivní reakci komunity. Vůdcovství je součástí speciálních atributů, které jsou přiřazovány jen některým hráčům. Tento konkrétní nijak neovlivňuje hráčovo počínání na hřišti jako takové, pouze ve hře označuje fotbalisty vhodné pro role kapitánů a obecně tímto způsobem vývojáři oceňují sportovce kteří ve skutečnosti patří k mentálním tahounům týmu.

"Hráč, který rasisticky urazil hráče Rangers dostal druhý den atribut Vůdcovství," sdílel na Redditu obrázek uživatel s přezdívkou benpeters1431
"Hráč, který rasisticky urazil hráče Rangers dostal druhý den atribut Vůdcovství," sdílel na Redditu obrázek uživatel s přezdívkou benpeters1431

Novinky si všimli uživatelé subredditu r/FIFA skrze databázi Sofifa, a většina reakcí společnost EA (a potažmo i Kúdelu) velmi ostře kritizuje. „Je vtipné jak moc propagují anti rasismus a pak pro něj dělají prd. Nechutní rasisti,“ poznamenal uživatel s přezdívkou rhyuu. „No, můžete být zároveň lídr i úplný debil,“ tvrdí Tiny-Security4491. Část uživatelů naopak volá po presumpci neviny. Příspěvek se okamžitě stal nejdiskutovanějším na celém subredditu. Ten soustředí zhruba 504 tisíc fanoušků série FIFA

Je samozřejmě otázkou, jak dlouho trvá schvalovací a zaváděcí proces podobných úprav hráčů a studio EA Sports obvykle explicitně neuvádí, proč se rozhodlo k dané změně atributů. Je tedy možné, že rozhodnutí padlo ještě před incidentem. K situaci se zatím nevyjádřilo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz