Hrej.cz FIFA 21 Novinka

EA aktivně nutí hráče do režimu FUT. Uniklý dokument ukazuje, jak EA strategicky vydělává na karetních balíčcích. Studio to ale důrazně odmítá

radek-raudensky
Radek Raudenský
27. 4. 2021 14:30 1 Sdílej:

To, že jsou kartičky ve FIFA obrovským byznysem, skrze který do EA tečou stovky milionů dolarů, asi není žádné tajemství. Reklamy na „tým hvězd“ se objevily i v časopisech pro malé děti a EA je za lukrativní obchodní model dlouhodobě kritizováno. Společnost tvrdí, že do koupě balíčků nikoho nenutí a jedná se pouze o doplněk hry – nový uniklý dokument, který přinesl magazín CBC, ale ukazuje, že je režim FUT středobodem vývoje série.

Reklama
Reklama

  • Do médií unikl dokument odhalující strategii autorů FIFA 
  • EA se prý systematicky snaží nutit hráče ke hraní FUT módu
  • I samotný FUT je tvořen tak, aby hráči utráceli za balíčky
  • Společnost EA obvinění velmi důrazně odmítá a kritizuje CBC

Jedna z částí 54 stránkového dokumentu odhaluje, že je FUT jasnou prioritou vývoje a studio dělá vše pro to, aby hráče do tohoto módu dotlačilo. Dokonce se v dokumentu objevuje věta „všechny cesty vedou do FUT“, a to i z ostatních režimů. Hra je prý navíc laděna tak, aby grindování hráčů, tedy získávání měny nutné pro nákupy, bylo co nejnudnější a hráči byli motivováni/nuceni nakupovat balíčky. Samotné FUT Coins jsou v dokumentu prý zmiňovány jako „grindovací měna“.

Insider tvrdí, že právě to je cíl autorů – donutit hráče trávit čas (a peníze) v režimu s karetními balíčky. Proč se anonym rozhodl dokument předat do médií? Situace je prý tak vážná, že s ní on ani jeho kolegové už nejsou spokojení a cítí se vůči hráčům špatně. Vydavatelství se mezitím snaží ze série vyždímat pokud možno co nejvíce financí. Bohužel celý dokument dostupný není, více informací si můžete přečíst na stránkách CBC.

 

Společnost EA se ale proti obviněním důrazně ohradila. Médiím, které zprávu zveřejnily, rozeslala vyjádření, ve kterém se od závěrů vyvozených z dokumentu distancuje. Report považuje za snahu o hledání senzace tam, kde není a pošpinění jména vydavatelství. Mluvčí společnosti také poukázal na to, že studio hráče do hraní FUT nenutí, jen se v dané fázi ročníkového cyklu snaží lákat co nejvíce hráčů na aktuální obsah.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz