Zlatá medailistka na OH nesla při finále kolem krku zaklínačský medailon
Novinka Zlatá medailistka na OH nesla při finále kolem krku zaklínačský medailon

Zlatá medailistka na OH nesla při finále kolem krku zaklínačský medailon

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

26. 7. 2021 17:55 1

Nějakou formu talismanu nebo rituálu pro štěstí má téměř každý úspěšný sportovec. Ruská sportovní střelkyně Vitalina Bacaraškina má ale jeden z těch méně obvyklých. Je velkou fanynkou Zaklínače, a zatímco na olympijských hrách v roce 2016 v Riu brala stříbrnou medaili se zaklínačským medailonkem u pasu, letos jí symbol vlka kolem krku pomohl k zlatu.

Reklama
Reklama

  • Ruská sportovní střelkyně Vitalina Bacaraškina miluje Zaklínače
  • Na letošních OH v Tokiu nosila zaklínačský medailon se symbolem vlka
  • I ten ji pomohl ke zlaté medaili v disciplíně střelby na 10 metrů

Sportovkyně hájící barvy ruského olympijského výboru (olympionici nemohou zastupovat přímo Rusko kvůli dopingovému skandálu) získala první zlatou medaili pro svou “zemi”. Konkrétně soutěží v disciplíně vzduchové pistole na 10 metrů a na bedně se postavila mezi bulharskou a čínskou soupeřku. Těm zřejmě zaklínačské štěstí chybělo.

Bacaraškina se zaklínačským talismanem, zdroj: Reuters
Bacaraškina se zaklínačským talismanem, zdroj: Reuters

Luke Plunkett z webu Kotaku nicméně s humorem poukazuje na to, že by se jako fanoušek Zaklínače atletka určitě nezlobila ani za další stříbro. To totiž v boji s monstry poslouží mnohem lépe než zlato.

Je otázkou, zda je Bacaraškina fanynkou knižní předlohy, hry, nebo miluje univerzum jako takové. Lze předpokládat, že je správná poslední varianta. Jsme zvědaví, zda budou i další sportovci do budoucna během soutěží ukazovat svou náklonnost k hrám.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz