Zelnick o remasterech, DLC politice a nových IP
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Zelnick o remasterech, DLC politice a nových IP

Zelnick o remasterech, DLC politice a nových IP

Pavel Makal

Pavel Makal

3
Reklama

Už ve dvou dnešních novinkách jsme se odkazovali na finanční výsledky uplynulého kvartálu, jimiž se dnes pochlubila společnost Take-Two Interactive. Zodpovědný ředitel Strauss Zelnick toho však měl na srdci ještě více a vyjádřil se tak například nejen k problematice remasterů, ale i dodatečnému stahovatelnému obsahu, který činí nemalé procento zisků společnosti.

Vzhledem k tomu, že pod křídly Take-Two před nedávnem vyšla remasterovaná kolekce všech tří dílů Bioshocku, byl otázka analytiků naprosto jasná: jsou remastery něčím, čemu by se firma chtěla nadále věnovat? Zelnickova odpověď byla spíše diplomatická: „Je možné, že ano. Vždy, když narazíme na nějaký funkční či nefunkční obchodní artikl, ovlivňuje to naše rozhodování. Nemáme ale zatím nic konkrétního, co bychom chtěli oznámit. Dobrou zprávou je, že máme bohatou zásobu značek a je určitě mnohem více věcí, které bychom v budoucnu chtěli přinést na trh. V dnešním prohlášení ale nic z toho nebudu komentovat.“

Co se týče situace s DLC a jejich přínosu pro společnost, zmiňuje Zelnick například třetí Mafii: „Myslím, že co se týče DLC, naším cílem je předčit očekávání našich zákazníků. Proto například Mafia III dostane v budoucnu celou řadu obsahu zdarma. Stejný trend můžeme sledovat i u GTA Online, které vývojáři z Rockstar Games zásobují pravidelným bezplatným obsahem. Není v našem zájmu, abychom ze zákazníků vyždímali i poslední drobné. Naopak, snažíme se přinášet víc, než za co si účtujeme. Věříme, že tento přístup vytváří nadměrnou loajalitu k našim značkám a produktům.“

Zelnick ale hovoří i o budoucnosti nových značek. Pro Take-Two Interactive je podle něj stále důležité vytvářet a spouštět nové IP, zároveň ale kladou důraz na jejich pečlivý výběr a kvalitu. Hovoří o tom, že od chvíle, co nastoupil současný management společnosti, byla firma schopná každoročně vydat nové a úspěšné značky. Podle něj je pro každou úspěšnou zábavní společnost klíčové, aby vedle zaběhlých a oblíbených produktů přinášela i zcela nové zážitky. Je to náročné, ale patří to prý ke klíčovým prvkům firemní strategie.


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama