hPod #806 nakonec z důvodu technických problémů nejvyde v obvyklém čase. Uslyšíme se v pátek! Omlouváme se.
zcenzurovana-japonska-wii-verze-resi-4
Hrej.cz Novinka

Zcenzurovaná japonská Wii verze RESI 4

sleepless.

sleepless.

5. 6. 2007 14:31 3
Reklama
Reklama

Zatímco v Evropě by se měla upravená Wii verze hororové akce Resident Evil 4 objevit až na konci června, tak doma v Japonsku už je k dispozici od posledních dnů měsíce května. No a jen tak pro zajímavost si můžeme říct, že je japonská Wii verze RESI 4 docela solidně zcenzurovaná oproti japonské Gamecube verzi. Nejde přitom pouze o to, že Wii verze obsahuje několikanásobně menší množství na obrazovce prolité krve, čehož si stejně nikdo moc nevšimne. Jde hlavně o změny, které mají částečně co dočinění s hratelností.

Tak například střelba do hlavy už není ve Wii verzi hry ani trošku účinnější než dejme tomu střelba do nohy. Jinak řečeno, zásahové zóny v JPN verzi Resident Evil 4 pro Wii zmizely. Stejně tak ovšem zmizely efektní headshoty. Je úplně jedno, kolik ran a z jaké zbraně hráč do nepřítele vypálí. Hlavu prostě soupeři odstřelit nelze, což značně ztěžuje likvidaci celé řady protivníků.

Změn a drobných úprav je prý ve Wii verzi RESI 4 daleko více. Každopádně, v Evropané by se žádné podobně  trapné cenzury bát neměly. Hra dostala od PEGI hodnocení 18+ a může v ní tedy zůstav všechno to, co bylo přítomno v PS2, PC a Gamecube verzích. Jinak řečeno, nás Evropany snad žádná cenzura nepotká.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz