Zaměstnanci Nintenda dostanou přidáno. Firma oznámila růst mezd
Zatímco herní průmysl dál sužují propouštění a uzavírání studií, Nintendo oznámilo výrazné zvýšení základních mezd svých zaměstnanců v Japonsku.
- Nintendo zvýší základní mzdy v Japonsku o 10 %
- Oznámení zaznělo na valné hromadě akcionářů
- Firma pokračuje v dlouhodobé podpoře svých zaměstnanců
Společnost Nintendo oznámila, že od letošního roku zvýší základní mzdy svých zaměstnanců v Japonsku o 10 %. Rozhodnutí zaznělo během výroční valné hromady akcionářů a přichází v době, kdy herní průmysl čelí rozsáhlému propouštění i uzavírání vývojářských studií.
Prezident společnosti Shuntaro Furukawa reagoval na dotaz jednoho z investorů ohledně odměňování zaměstnanců. Uvedl, že Nintendo považuje za důležité udržovat odpovídající úroveň mezd a benefitů, aby si firma dokázala dlouhodobě udržet kvalitní pracovníky.
Nintendo upraví Switch 2 kvůli novým pravidlům Evropské unie
Nová evropská pravidla zaměřená na právo na opravu přinesou změny hardwaru Nintendo Switch 2 i jeho příslušenství.
Oznámení přichází v období, kdy se celý herní průmysl potýká s rostoucími náklady. Výrobci konzolí doplácí mimo jiné na nedostatek paměťových čipů a dalších komponent, jejichž ceny rostou kvůli vysoké poptávce ze strany společností budujících infrastrukturu pro umělou inteligenci. I Nintendo kvůli tomu nedávno oznámilo zdražení konzole Nintendo Switch 2.
Nintendo přitom není jedinou japonskou firmou, která v posledních letech přistoupila ke zvýšení mezd. Platy svých zaměstnanců dříve navýšily také společnosti Capcom, FromSoftware nebo Atlus.