Xbox se spojuje s Epic Games. Fortnite je nově přístupný zdarma skrze Xbox Cloud Gaming i pro iOS
i Zdroj: Xbox
Novinka Xbox se spojuje s Epic Games. Fortnite je nově přístupný zdarma skrze Xbox Cloud Gaming i pro iOS

Xbox se spojuje s Epic Games. Fortnite je nově přístupný zdarma skrze Xbox Cloud Gaming i pro iOS

Radek Raudenský

Radek Raudenský

6. 5. 2022 11:31

Ve sporu Epic Games proti Apple se společnost Microsoft postavila po boku Epic Games, které podpořilo svým vyjádřením i důkazy. Nyní tvůrcům pomáhá i jinak, s vývojáři navazuje partnerství a Fortnite dostává na Xbox Cloud Gaming, kde bude hra přístupná i bez předplatného.

Reklama

  • Xbox zpřístupňuje Fortnite skrze svou službu Xbox Cloud Gaming
  • Hru bude možné hrát i bez předplatného
  • Díky tomu se hra dostává i na iOS

Tento krok rozhodně ulehčí některým hráčům jejich vstup do hry, spolupráce je ale především způsob, jak navrátit Fortnite zpět na platformu iOS. Na zařízeních s tímto operačním systémem je Fortnite nepřístupný už od začátku soudního řízení. Nyní si ale hráči mohou na zařízeních Apple otevřít stránku Xboxu, jednoduše se přihlásit Microsoft účtem, připojit ovladač a hrát.

Boj s Apple sice soudně řeší pouze Epic Games, i Microsoft má ale vůči technologické firmě své výhrady. Společnost chtěla pro majitele zařízení s jablkem vydat dedikovanou aplikaci, avšak Apple požadoval, aby se jednotlivé hry musely stahovat, což naprosto bourá princip hraní přes cloud. 

S tímto krokem ale přidávání free-to-play her do služby nekončí. Počet her, které bude možné hrát i bez předplatného, by se měl dále rozrůstat, jak potvrdila ředitelka Xbox Cloud Gaming Catherine Gluckstein.

Je možné, že další novinky týkající se cloudové technologie se dozvíme i na nadcházející prezentaci, kterou uvede Xbox společně s Bethesdou. 

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama