Wargaming odhaduje prodeje konzolí
V rámci Game Developers Conference se kreativní ředitel a výkonný producent studia Wargaming, TJ Wagner, rozpovídal o vlastním odhadu toho, jak se této generaci konzolí ještě na trhu povede. A jeho odhady rozhodně nejsou nijak nezajímavé.
V roce 2019 by mohlo být na trhu až 108 milionů konzolí Xbox One a PlayStation 4 s tím, že i nadále by si vedoucí pozici měl udržet PlayStation 4. PS4 by dle jeho týmu mohlo být v oběhu na 69 milionů, základna Xbox One by tedy měla čítat nějakých 39 milionů kusů konzolí.
Tyto údaje pocházejí z prezentace týkající se konzolových verzí World of Tanks, jež byla nyní zveřejněna. Z prezentace přitom vyplývají i další zajímavé údaje a cifry – PC trh je obrovský s potencionálním dosahem 1,25 miliardy zařízení, mobilní trh je ale ještě větší – 1,67 miliard aktivovaných chytrých zařízení. Oba údaje pocházejí z roku 2014 a mohou tedy být potencionálně ještě vyšší, obzvláště v případě mobilních zařízení.
Nadále se dozvídáme, že v případě konzolí si pak výrobci konzolí uzmou prý až 30 % výdělku z her, v případě F2P titulů je to ale přeci jen trochu jiné. Takové hry zároveň slouží jako služba a neměl by tak teoreticky hrozit případ, že by tvůrci hru vydali a opustili.
A co se současného stavu konzolového trhu týče, tak z neoficiálních zdrojů Wargaming usuzuje, že se momentálně mezi hráči pohybuje na 36 milionů PS4 a 19 milionů Xbox One. Hraní zkrátka táhne a je jen otázkou, jak to půjde dál a kolik konzolí se prodá. Velký otazník také visí nad možností upgradování konzolí v průběhu jejich životního cyklu a jak by toto mohlo zamávat s jejich prodeji.