Vyšlo demo Red Faction: Guerrilla (pro vybrané)
Všichni ti, kteří obětovali další promile svého soukromí a zaregistrovali se na portálu britské pobočky společnosti THQ, dnes obdrželi přístupové kódy ke stažení demoverze akční hry Red Faction: Guerilla. Samozřejmě jde pouze o dema PS3 a Xbox 360 verzí, která by měla být široké veřejnosti zpřístupněna s menším zpožděním příští týden.
S ohledem na velikost přes 700 MB demo nevydrží na pár hodin hraní. Stěží z něj opakovaným hraním jedné jediné mise vymáčknete pár desítek minut hratelnosti. Je to opravdu spíše ochutnávka velikosti drobku, ale zato dobrá. Destrukce opravdu všeho v dosahu zbraně, či nějakého vozidla, nejenom dobře vypadá, ale je zábavná.
V demoverzní misi jde vlastně jen o krádež robota/mecha/walkera a jeho bezpečné přemístění na dopravní plošinu za náklaďákem patřícího odboji. Pak si ještě chvilku zastřílíte ze stacionárního bleskometu na vozidla EDF, která se ukradeného a právě unášeného robota snaží získat zpět, a následuje konec.
Mise v demu obsahuje jen několik vedlejších úkolů, většinou to je destrukce vytyčených cílů. Hra naštěstí není nijak zvlášť lineární a koridorová, takže se na úkoly můžete vykašlat a vydat se za průzkumem prostředí a testováním jeho integrity.
Když už nic jiného, tak se Red Faction: Guerilla jeví jako nenáročná odpočinková zábava se spoustou přestřelek výbuchů, extrémně zábavným ježděním v dopravních prostředcích a samozřejmě destrukcí, kterou v podobné míře zatím z jiné hry neznáme. Jen, aby se to příliš rychle neokoukalo/neohrálo! Uvidíme, jak si povede plná hra, která vyjde v červnu pro PC, PS3 a X360.
Pokud se vám nechce na vydání dema čekat, můžete se ještě na portálu THQ zaregistrovat. třeba na vás nějaký ten demo kód zbude.Nezapomeňte však uvést, že pocházíte z UK, jinak by se již tak nevelká šance ještě o kus scvrkla. Jak potvrzují kolegové v diskusi pod novinkou, můžete se klidně registrovat jako občané ČR a kódu zpřístupňující demo se pak rovněž dočkáte. Diky.