Vydání CP 2077 zbrzdil Xbox One a PS4
Hrej.cz Novinka

Vydání CP 2077 zbrzdil Xbox One a PS4

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

29. 10. 2020 09:31 6
Reklama
Reklama

Zaměstnanci studia CD Projekt Red nyní prožívají krušné chvíle. Krom nekonečných přesčasů se musí poprat také s vlnou nevole, která všechny zaplavila poté, co došlo k dalšímu odkladu očekávaného RPG Cyberpunk 2077. Vedení muselo kontroverzní rozhodnutí vysvětlovat také investorům.

S nimi se spojil výkonný ředitel společnosti - Adam Kiciński. Dle jeho slov sice mohlo dojít k vydání 19. listopadu, došlo ale k rozhodnutí vzít si více času na začištění finální verze hry. „Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale je potřeba si uvědomit, že hra vychází pouze jednou. A první dojmy jsou rozhodující,“ prohlásil Kiciński. „Lepší počáteční reakce se vždy pozitivně odrazí v prodejích. Právě proto hru odkládáme. Sice nemusíme, ale čas navíc nám dá větší jistotu, že bude hra při vydání kompletní.“

Kiciński také v podstatě prozradil, co konkrétně za odkladem stojí. Cyberpunk 2077 dle jeho slov bez větších problémů běží na PC a na next-gen konzolích. Stále se však pracuje na optimalizaci pro PlayStation 4 a Xbox One, což naznačuje, že vedení s aktuálním stavem stále není spokojené. Je jasné, že rozběhat na dosluhujících strojích moderní open-world RPG s bombastickou grafikou, musí být pro vývojáře velký oříšek.

K odkladu se vyjádřil i Piotr Nielubowicz, který ve společnosti působí na pozici finančního ředitele. Poukázal na skutečnost, že hra bude v letošním roce na trhu kratší dobu. Příjmy tedy sice mohou být nižší, nikoliv však výrazně nižší. Jako příklad si vypůjčil třetího Zaklínače. U něj se 90 % prodejů v prvním čtvrtletí uskutečnilo v prvních čtyřech týdnech po vydání. Nielubowicz také spoléhá na blížící se období svátků a s ním spojenou nákupní horečku. Společnost nicméně počítá s tím, že musí přeplánovat marketingovou kampaň, na což samozřejmě bude potřebovat další finanční prostředky.

Společnost si také pochvalovala zpětnou vazbu. Ve vyjádření zaznělo, že vybraní lidé, kteří měli možnost RPG dohrát, z něj byli velmi nadšeni. I díky tomu je studio přesvědčené, že se hráčům do rukou dostane velmi kvalitní titul.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz