Vita mírně posílila v Japonsku
Po půl roce strádání možná handheldu PS Vita svítá na lepší časy. V posledním týdnu se tomuto zatím neúspěšnému hardwaru podařilo v Japonsku zdvojnásobit prodeje.
Ta se ve srovnání s konkurenčním Nintendem 3DS dosud celosvětově prodávala asi pětinově a v Japonsku tento poměr nebyl o mnoho lepší. Vita dokonce ztrácela i na svého sedm let starého předchůdce PSP. Nyní se však v zemi vycházejícího slunce prodalo přes třináct tisíc kusů Vity za týden (narozdíl od minulých sedmi) a novinka tak poprvé za pět měsíců předstihla i PSP, které putovalo jen k deseti tisícům nových majitelů. Dodejme, že 3DS se prodalo ve 64 tisících kusech.
Mírný vzestup Vity možná souvisí i se solidním úspěchem bojovky Kidou Senshi Gundam Seed, kterou sice my vůbec neznáme, ale v Japonsku se stala třetí nejprodávanější hrou týdne se čtyřiceti tisíc kopiemi.
Na přísun her, které by Vitu mohly zachránit, se už snad nebude dlouho čekat. Osmadvacátého června vychází Metal Gear Solid HD Collection. Možná právě on vás o koupi Vity přesvědčí.