Veteráni z Blizzardu založili Notorious Studios, chtějí udělat vlastní online RPG. Studio už sehnalo velké investory, například Riot Games
Novinka Veteráni z Blizzardu založili Notorious Studios, chtějí udělat vlastní online RPG. Studio už sehnalo velké investory, například Riot Games

Veteráni z Blizzardu založili Notorious Studios, chtějí udělat vlastní online RPG. Studio už sehnalo velké investory, například Riot Games

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

26. 10. 2021 12:09

V herní branži se často stává, že se ostřílení veteráni rozhodnou opustit teplé místečko velkého studia, načež se pustí do vlastního projektu. To je také případ Chrise Kaleikiho. V Blizzardu strávil roky na pozici designéra, staral se hlavně o balanc jednotlivých tříd, má dokonce na svědomí monka z rozšíření Mists of Pandaria. Kaleiki se rozhodl založit Notorious Studios, spolu s dalšími kolegy začíná pracovat na vlastním RPG.

Reklama
Reklama

  • Notorious Studios tvoří bývalí vývojáři z Blizzardu
  • Začínají pracovat na multiplayerovém fantasy RPG
  • Projekt už podpořilo několik investorů, tým obdržel pět milionů dolarů

Ve studiu je nyní osm lidí, všichni v minulosti pracovali na World of Warcraft. Tým věří, že mají hry velký potenciál ve spojování lidí, samotní vývojáři se ostatně po celých 17 let sdružovali v guildě zvané Notorious - odtud pochází název studia.

Kaleiki nastínil, že je nyní příliš brzy na to, aby prozradil bližší detaily k chystanému projektu, naznačil ale, že s největší pravděpodobností půjde o multiplayerové fantasy RPG z pohledu třetí osoby, které by mělo vynikat perfektním soubojovým systémem. 

Vlastní RPG ovšem nemusí financovat z vlastní kapsy, už nyní se mohou opřít o podporu významných investorů. Jedním z nich je společnost Riot Games, kam podle Kaleikiho odešlo mnoho jeho bývalých kolegů z Blizzardu. Příspěvek obdrželi také od 1 UP Ventures, hlavním investorem je Galaxy Interactive, studio získalo celkem pět milionů dolarů. Kaleiki zmínil, že se spolu s kolegy zrovna stěhují do nových kanceláří, o novinkách ohledně vývoje bude chtít informovat prostřednictvím dalších videí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz