Valve je nakloněno přivést Game Pass i na Steam. Do tvorby vlastního ekvivalentu se prý pouštět nechce
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Valve je nakloněno přivést Game Pass i na Steam. Do tvorby vlastního ekvivalentu se prý pouštět nechce

Valve je nakloněno přivést Game Pass i na Steam. Do tvorby vlastního ekvivalentu se prý pouštět nechce

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

26. 2. 2022 12:00

Valve, jež aktuálně pilně pracuje na naplnění prvního kola předobjednávek Steam Decku, přináší vyjádření o možném dopravení Game Passu či jemu podobné služby na Steam. Gabe Newell se z pozice firemního prezidenta vyslovil, že vidí smysl v začlenění předplatitelské služby Microsoftu. Vzájemné spolupráci je prý nakloněn.

Reklama
Reklama

  • Game Newell promluvil za společnost Valve k redaktorům PC Gameru
  • Prohlásil, že se Valve přiklání začlenění Game Passu na Steam
  • Hlavním motivátorem je stoupající poptávka po tomto kroku u zákazníků

„Nemyslím si, že jde o něco, o čem bychom teď nutně smýšleli jako o něčem, co musíme musíme učinit sami, tím míním vytváření předplatitelské služby,“ odvětil ředitel Valve na to, zda firma shledává zajímavější vybudování svého vyzyvatele Game Passu, či integrování Game Passu jako takového. „Je ovšem zjevné, že z pohledu jejich vlastních zákazníků jde o populární možnost, a bychom tedy byli více než rádi, kdybychom s nimi mohli pracovat na přenesení [Game Passu] na Steam.“

S ohlédnutím do minulosti lze Newellova slova doplnit i o precedent, jímž je EA Play. Předplatitelská služba společnosti Electronic Arts, která ve své levnější variantě tvoří i součást Game Passu, byla na Steamu uvítána už v roce 2020. Vyjma Steam Decku, jenž xCloud, resp. Game Pass podporuje, je tak hlavním lákadlem pro Microsoft zvláště početná báze uživatelů Steamu.

Potenciální problém v celém kroku může představovat to, že verze her pro Steam a Game Pass nebývají totožné. Podle Newellova závěrečného komentáře se ale zdá, že ani tato překážka není nutně nepřekonatelná: „S tamními zástupci jsme o tématu [Game Passu] nejednou diskutovali. Jestliže si vaši zákazníci něco přejí, pak byste měli nalézt způsob, jak toto přání realizovat. Což je situace, ve které se nacházíme my.“

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz