V pátek nabídku Switch Online + Expansion Pack rozšíří závody na skútrech Wave Race 64
i Zdroj: Nintendo
Novinka V pátek nabídku Switch Online + Expansion Pack rozšíří závody na skútrech Wave Race 64

V pátek nabídku Switch Online + Expansion Pack rozšíří závody na skútrech Wave Race 64

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

16. 8. 2022 09:36

K letním radovánkám na moři neodmyslitelně patří i jízda na vodním skútru. Ne každý má možnost si takový adrenalin vychutnat naživo, a už vůbec ne kdy se mu zachce, pro takové příležitosti tedy může posloužit třeba nový titul v nabídce předplatného Switch Online + Expansion Pack. 19. srpna půjde o závody Wave Race 64 z roku 1996 (v Evropě 1997).

Reklama
Reklama

  • Do Switch Online + Expansion Pack míří fantastické závody Wave Race 64
  • Budou dostupné od 19. srpna

Ty se pravidelně vrací na všechny konzole Nintenda, v roce 2007 vyšly na Wii a o osm let později i na Wii U. Teď si zazávodí i majitelé Switche. Hra navíc bude v původní podobě, na Wii totiž licencované reklamní bannery Kawasaki nahradily anonymní bariéry s reklamami na konzole Nintenda. Switch podobně jako verze pro Wii U obsahuje původní licence.

Jak název napovídá, hra vyšla původně pro Nintendo 64, a to 27. září 1996 v domácím Japonsku. Ve Spojených státech se objevila se zpožděním až na začátku listopadu, do Evropy pak přijela dokonce až v dubnu následujícího roku. Šlo o pokračování závodů Wave Race pro Game Boy z roku 1992 a v roli producenta se objevil legendární Šigeru Mijamoto. Ve své době šlo o technologický majstrštyk demonstrující možnosti nové generace konzolí Nintenda (vedle logicky významných titulů jako Super Mario 64). Hra také sbírala ultimátní známky od recenzentů z celého světa. Jde tedy o důležitý kus herní historie.

V roce 2001 vyšlo výrazně méně úspěšné pokračování Blue Storm a za sérií se zavřela voda. Producent Codemasters Guy Wilday později uvedl, že hra byla ve své době klíčovou inspirací pro vývoj prvního dílu Colin McRae Rally.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz