Hrej.cz Novinka

Update přináší do Firewatch řadu novinek

pavel-makal
Pavel Makal
10. 11. 2016 09:26 Sdílej:
Reklama
Reklama

Atmosférické a podmanivě výtvarně zpracované dobrodružství Firewatch si nás na počátku letošního roku získalo svým přístupem k vyprávění, minimalistickému budování vztahu mezi hlavním hrdinou a jeho jedinou společnicí a také všeobjímajícímu tajemnu, které vaše putování sluncem zalitým národním parkem provázelo. Hra nyní dostala update, díky němuž by vás mohla přesvědčit k návratu.

Nový patch dotiž do verze pro PS4 a PC přidává takzvadný Free Roam mód, tedy režim, v němž se nemusíte ohlížet na herní úkoly a jen si v klidu a v pohodě projít celou mapu, kterou pro nás vývojáři ze studia Campo Santo připravili. Režim nabízí 24 hodinový cyklus střídání dne a noci, a aby se vám zpřístupnil, musíte nejprve dohrát Firewatch tradičním způsobem. Ve verzi pro Xbox One, která vyšla letos v září, byl tento herní mód přístupný od samého vydání. Pokud navíc hrajete na PC, opravuje patch i chybu, kvůli které při hraní na Xbox One ovladači docházelo pod Windows 10 k omezení funkce D-padu.

Není to však jediná novinka, která se Firewatch týká. Právě dnes totiž na trh vstupuje PS4 Pro, vylepšená a posílená verze původní PlayStation 4 a zmiňovaný patch, který přidává Free Roam režim, zároveň přináší podporu nového zařízení. Výhody se týkají jak majitelů 4K televizí, tak těch, kteří zatím zůstali u standardního Full HD rozlišení. Na PS4 Pro nyní hra nabízí dvě varianty zobrazení. Pokud budete hrát na obrazovce s rozlišením 1080p, nabídne hra zvýšenou vykreslovací vzdálenost detailů, kratšní nahrávací časy a mnohem lepší stíny. Na 4K displejích pak hra běží v rozlišení 1440p, uživatelské rozhraní je renderováno v 2160p a hra nabídne lepší detaily. O podpoře technologie HDR se bohužel vývojáři nezmiňují.

Firewatch si v Jirkově recenzi vysloužila nadprůměrné hodnocení 4/5 a pochválena byla zejména za atmosféru, tísnivou izolaci a prostředí, které dokáže nabídnout jak krásu, tak znepokojení. Absolutní hodnocení se hře vyhnulo zejména z důvodu nepřesvědčivého konce, který nedokázal naplnit očekávání. I tak ale výlet do Wyomingu na konci 80. let minulého století můžeme vřele doporučit.

 

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz