Ukázka z A Plague Tale: Requiem načrtává strastiplnou cestu Amicii a Huga
i Zdroj: Asobo / Focus Entertainment
A Plague Tale: Requiem Novinka Ukázka z A Plague Tale: Requiem načrtává strastiplnou cestu Amicii a Huga

Ukázka z A Plague Tale: Requiem načrtává strastiplnou cestu Amicii a Huga

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

19. 8. 2022 10:01 1

V říjnu se znovu setkáme s Amicií a Hugem, sourozenci se totiž vydají na další cestu za lepším životem. Poslední ukázka prozrazuje vše, co o pokračování potřebujete vědět.

Reklama
Reklama

  • Video nastiňuje příběh A Plague Tale: Requiem
  • Huga stále sžírá onemocnění Macula, potřebuje lék
  • Sourozenci se budou snažit najít neznámý ostrov

Requiem se odehrává jen pár měsíců po událostech první hry. Amicia s Hugem si užívají klid po boku matky Beatrice a mladého alchymisty Lucase. Jižní část Provence totiž ještě nepoznala hrůzy morové nákazy, která sužuje sever země. Hugo své sestře vypráví o snu, jenž se mu opakovaně zdá, skoro to vypadá, že ho vábí neznámý ostrov. 

V žilách malého chlapce se bohužel znovu probouzí nemoc Macula, noční můra znovu ožívá. V doprovodu sestry se tedy opět vydává na cestu, možná právě na ostrově najdou lék na zákeřnou chorobu. Budou si ale muset pospíšit, jinak ho Macula zcela pohltí.

Ostřílená Amicia se leccos naučila, velmi rychle si dokáže poradit i s mnohem silnějšími nepřáteli. Mladší bráška ale také umí přiložit ruku k dílu. Macula v něm totiž probouzí stejné instinkty, na jaké se spoléhají všudypřítomné krysy. Dokáže například cítit krev ostatních lidí, takže je schopen určit jejich pozici. A to se samozřejmě hodí. Jde ale o dvousečnou zbraň. Využívání těchto schopností může vyvolat nepříjemné záchvaty.

Sourozenci naštěstí potkají hned několik dobrých duší, které jim na cestě rádi pomohou, ostatní postavy si můžete prohlédnout v závěru ukázky. Hra vyjde 18. října na PC a konzolích PlayStation 5 a Xbox Series.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz