Tým stojící za populární hrou v Robloxu zakládá vlastní studio. Uplift Games už nyní zaměstnává 40 vývojářů
Hrej.cz Novinka

Tým stojící za populární hrou v Robloxu zakládá vlastní studio. Uplift Games už nyní zaměstnává 40 vývojářů

Radek Raudenský

Radek Raudenský

12. 5. 2021 13:49

Současný spor mezi Epic Games a Apple přináší i vcelku filozofické otázky – co je to vlastně hra? A jaký je rozdíl mezi hrou, aplikací a platformou? Tato otázka se totiž vztahovala k Robloxu, obrovskému fenoménu zejména mezi mladšími hráči, který působí spíše jako platforma, která hostí spoustu různorodých her.

Reklama
Reklama

  • Tým stojící za hrou Adopt Me! zakládá studio Uplift Games
  • Nově se vývojáři soustředí na Adopt Me! i neoznámené projekty

Mezi ně se řadí i Adopt Me!, asi nejpopulárnější hra Robloxu, která si v únoru připsala neuvěřitelných 20 miliard celkových návštěv. I díky mikrotransakcím a této popularitě si tvůrci stojící za touto hříčkou mohli dovolit založit vlastní studio Uplift Games, které zaměstnává rovnou 40 vývojářů. Tým se bude stále soustředit na podporu Adopt Me!, v klasickém týmu se ale nově mohou pustit do vývoje dalších, zatím neoznámených projektů. Nevíme, zdali se bude jednat o projekty v prostředí Robloxu, nebo samostatné hry.

„I když jsme vyvíjeli Adopt Me jako tým skoro čtyři roky, Uplift Games je obrovský krok k přenášení naší vize do herního průmyslu. Náš diverzní tým sestává z nejlepších lidí ze světa Robloxu i tradičního herního vývoje,“ tvrdí ředitel byznysových operací Josh Ling.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz