Tvůrci Control a dalších her ukazují, jak vypadaly na samotném začátku vývoje. Reagují tak na únik GTA 6
i Zdroj: Remedy
Sea of Thieves Novinka Tvůrci Control a dalších her ukazují, jak vypadaly na samotném začátku vývoje. Reagují tak na únik GTA 6

Tvůrci Control a dalších her ukazují, jak vypadaly na samotném začátku vývoje. Reagují tak na únik GTA 6

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

21. 9. 2022 15:38

Víkendový masivní únik záběrů z velmi rané fáze vývoje GTA 6 vyvolal mezi hráči hlasitou diskuzi o tom, jak hra vlastně vypadá. Řada vývojářů a novinářů využila příležitosti aby vypíchla, že podobně v některých fázích vývoje vypadá každý herní projekt. Šéfdesignér akce Control finského studia Remedy Paul Ehreth situace využil a dokonce ukázal, jak vypadal Control při vývoji v praxi.

Reklama
Reklama

  • Autoři Control a Sea of Thieves ukazují, jak hry vypadaly na začátku vývoje
  • Upozorňují tak na to, že všechny velké projekty vypadaly ošklivě, jako uniklé GTA 6

“Protože grafika je první věcí, která je na hře dokončena, a Control vyhrál několik ocenění právě díky grafice, tak tu mám ukázku ze začátku vývoje,” popisuje záběry Ehreth. Na videu je vidět rozpracovaná verze Jesse Faden likvidující protivníky v jednoduchém prostředí s řadou placeholderů. Úsměvné je, že video doplňuje správně po finsku metalový soundtrack.

Ehreth podotýká, že chaos posledních dní alespoň povede k lepšímu povědomí o tom, jak herní vývoj funguje, a že všechny hry jsou na začátku “kouskem rozbitého bordelu”. Upozorňuje, že z her dělá skvělý výsledek až nekonečná snaha autorů při finálním ladění.

Na zřejmě vznikající trend naskočili i tvůrci pirátské akce Sea of Thieves, kteří ukázali raný koncept z roku 2014. V té době se teprve z virtuálních pirátů stávaly skutečné postavy s čtyřmi končetinami a interní týmy zkoušely nejzákladnější hratelnostní koncepty. Unikátní záběry obsahují i záznam webkamery, ve videu tedy můžeme vidět velmi veselého Phila Spencera.

Se svou troškou přispěli do mlýna také vývojáři nezávislé adventury Road 96.

Doufejme, že se postupně podobným obsahem pochlubí i další studia stojící za známými tituly.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz