Trailer porovnává vizuální kvalitu Alana Wakea a jeho remasteru
Alan Wake Remastered Novinka Trailer porovnává vizuální kvalitu Alana Wakea a jeho remasteru

Trailer porovnává vizuální kvalitu Alana Wakea a jeho remasteru

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

25. 9. 2021 09:40

Vývojáři ze studia Remedy nechtějí nechat nic náhodě a před vydáním nechávají hráče nahlédnout pod pokličku chystané předělávky Alana Wakea. Nakolik se více než dekádu starému titulu podaří s úspěchem vzdorovat neoblomnému zubu času, odpovídá nové srovnávací video z konzolových verzí.

Reklama
Reklama

  • Video z konzolové verze porovnává posun v grafice u remasteru Alana Wakea
  • Dochází na srovnání verze pro Xbox 360 a Xbox Series X

Rozkol prezentovaného vizuálu na konzoli Xbox 360, kde hra v roce 2010 exkluzivně vyšla, a Xbox Series, kam mimo dalších zamíří počátkem října, lze nejvíce pozorovat na hře světla a stínů a modelech postav. Spisovatel Alan prošel při jedenáctiletém odpočinku poměrně rozsáhlou plastikou, a jeho tvář se tak od našeho posledního setkání změnila co do ostrosti kontur, tak i celkového vzhledu. 

S touto informací jsme sice operovali už od prvního traileru, až při přímém srovnání  nicméně doceníte, jakou práci vývojáři skutečně odvedli. I když je pravda, že zrovna v tomto konkrétním případě nemusí být změna po chuti každému.

Alan Wake Remastered, obsahující základní hru i později vydaná DLC The Signal a The Writer, dorazí na moderní systémy 5. října. Ve své vylepšené podobě se objeví na PlayStationu 4|5, Xboxu Series, Xboxu One a PC, přičemž podle nedávného ratingu zřejmě nemine ani přenosnou konzoli Nintendo Switch. Vývojáři se rovněž kladně, ač stále pokoutně, vyjádřili k otázce, zda bude připravovaná předělávka nabízet i odkaz na jiné projekty studia Remedy. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz