The Division Heartland je přiblížen v dalších detailech. Rozboru se dočkává skladba mapy i tříd
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka The Division Heartland je přiblížen v dalších detailech. Rozboru se dočkává skladba mapy i tříd

The Division Heartland je přiblížen v dalších detailech. Rozboru se dočkává skladba mapy i tříd

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

13. 2. 2022 10:20

Během loňského léta Ubisoft oficiálně představil The Division Heartland, free-to-play odbočku titulní série The Division, v níž se stínu metropolí vzdálíme do ústraní menších měst. Titul amerického studia Red Storm Entertainment, jenž měl prvně vyjít už na přelomu let 2021 a 2022, ale byl odsunut na fiskál 2022 až 2023, už krátce po oznámení provázela unikla videa. Z nich bylo možné usoudit mnohé, např. styl hratelnosti a míru podobnosti s hlavní sérií. Více podrobností, jež nám ale mohly uniknout, přináší Tom Henderson.

Reklama

  • Tom Henderson přináší informace o odložené free-to-play akci The Division Heartland
  • Hovoří o herních prvcích i výběru tříd
  • Hra by podle aktuálního plánu měla vyjít do března 2023

Známý insider po svém upozornění na pokračující vývoj Dead Island 2 prolomuje ticho na straně Ubisoftu. V rámci svého působení na webu Xfire rozebral The Division Heartland po stránce PvPvE režimu Storm a na něj přípravného PvE režimu Excursion, dříve zvaného Expedition.

Původní popis přirovnával Excursion k režimu 3 hráčů na rozsáhlé mapě Silver Creek spojující se při průzkumu okolí, sbírání zdrojů a boji proti AI oponentům. Storm má na druhou stranu pokoušel komplexitu Excursion navýšit tím, že do jednoho zápasu přiláká až 45 hráčů. Mapa má kromě nepřátel obsahovat také šířící se oblaku viru, před jehož účinkem se lze chránit nalézáním a tvorbou dýchacích filtrů. Zde se tedy Henderson odkazuje na přítomný crafting. 

Sbírané zdroje spadající do kategorie výzbroje a výstroje mají být dle zvyklosti odstupňovány do několika kvalitativních stupňů – šedého, zeleného, modrého, fialového a zlatého. Libovolné další zdroje bude možné zpeněžit, či jinak uplatnit u majáků, jimiž bude mapa poseta – tzv. Strategic Homeland Division Beacons. Jejich užitím bude možné upravit své nošené vybavení, identifikovat a odstranit nákazu nebo si přivolat shození zásob. 

The Division Heartland je přiblížen v dalších detailech. Rozboru se dočkává skladba mapy i tříd
i Zdroj: Hrej.cz

Výběr misí a matchmaking budou ve stylu The Division řešeny přes Base of Operations (BOS), tedy jeden centrální hub, kde lze průběžně prodávat předměty, nakupovat vylepšení nebo upravovat svou nošenou výbavu. Rovněž zde půjde nabírat tzv. Projekty představující ekvivalent denních a týdenních misí. Dalším účelem BOS bude pak vytváření přípravných předmětů, kterými si bude možné získat malou výhodu v nadcházejících zápasech.

Mezi těmito předměty (tzv. Prep Items) figurují zatím čtyři rozeznané: Insertion Point (předběžná selekce vstupního bodu při připojení do zápasu), Stash Box (úložiště zdrojů a jednorázových předmětů), a nakonec Buff Tower a Extractor Pod, jež v obou případech postrádají jakýkoli popis.

Poměrně zajímavou složkou BOSP, o níž se Henderson dále zmiňuje, je herna, kde se mají nacházet hry Ubisoftu, jako je např. For Honor, Just Dance či Driver. Není však zřejmé, do jaké míry (či pokud vůbec) budou jednotlivé tituly hratelné. Sám Henderson usuzuje o možném začlenění miniher.

The Division Heartland je přiblížen v dalších detailech. Rozboru se dočkává skladba mapy i tříd
i Zdroj: Hrej.cz

Předposledním bodem je výběr tříd a postav. Na výběr má být šest modelů, a to tři ženské a tři mužské. Jinou než vizuální úpravu pak poskytne až vybraná třída. Ty popisuje Henderson celkem ve 3 druzích: Weapon Expert – dočasné označení nepřátel po jejich zasažení a oprava zbroje okolních spojenců; Medic – obdobné obnovení zdraví; a Survivalist – schopnost detekce neotevřených beden a ukrytých dýchacích filtrů.

Popis zakončuje výpis 6 stávajících druhů nepřátel (tzv. Vultures), mezi kterými vystupuje: Flanker, Grunt, Heavy, Sharps, Hooter a Technician

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz