Tencent kupuje Sumo Digital, autory Sackboy: A Big Adventure
Hrej.cz Novinka

Tencent kupuje Sumo Digital, autory Sackboy: A Big Adventure

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

20. 7. 2021 10:10

Celkem 14 studií, kde dohromady pracuje přes 1200 lidí, to je v číslech společnost Sumo Digital. Firemní struktura se však do budoucna výrazně změní, vedení totiž kývlo na nabídku čínského giganta.

Reklama
Reklama

  • Tencent si do svého portfolia zařadí studio Sumo Digital
  • Zaplatí za něj téměř 1,3 miliardy dolarů

Studio pohltí Tencent, který za něj zaplatí téměř 1,3 miliardy dolarů. Sluší se dodat, že nejde o první investici, doposud držel minoritní podíl ve výši 8,75 %. 

Sumo Digital je známo jako významný partner pro další týmy, spolupracovalo třeba na Forza Horizon 4, sérii Hitman, Crackdown 3 nebo na Mafia III: Definitive Edition. Naposledy se podepsalo pod Sackboy: A Big Adventure a letošní Hood: Outlaws and Legends.

Asi netřeba dodávat, že Tencent touto akvizicí znovu posiluje pozici v herní branži. Nyní vlastní Riot Games, Funcom, většinový podíl v Supercell. K tomu také drží akcie celé řady dalších firem, kam spadají Epic Games, Dontnod Entertainment, Netmarble, Activision Blizzard, Ubisoft, Paradox Interactive nebo Remedy Entertainment. Tomu se říká diverzifikované portfolio.

O víkendu se přitom objevila informace, že má Tencent zájem o německé studio Crytek, za něj údajně nabízí 300 milionů euro.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz