Superhot VR bojuje s návalem review-bombingu. Hráči kritizují odstranění sebevražedných scén
SUPERHOT VR Novinka Superhot VR bojuje s návalem review-bombingu. Hráči kritizují odstranění sebevražedných scén

Superhot VR bojuje s návalem review-bombingu. Hráči kritizují odstranění sebevražedných scén

Radek Raudenský

Radek Raudenský

29. 7. 2021 18:15 5

Superhot nejspíše znáte. Dříve browserový projekt se díky velkému úspěchu přetavil v plnohodnotnou hru, která se následně dostala i do virtuální reality. Aby nešlo o pouhý port, dodali tvůrci i různé scény dodávající další kus příběhu i odvážné scény. Autoři ale narazili na problém.

Reklama
Reklama

  • Vývojáři Superhot s poslední aktualizací odstranili scény se sebepoškozováním
  • Prý nemají v Superhot co dělat
  • Hráči ale rozhodnutí kritizují, prý jsou pro příběh velice důležité

Některé situace totiž znázorňovaly sebevraždu, což je velice choulostivé téma. Šlo například o situace, kdy hráč sám sebe zastřelil nebo seskočil z mrakodrapu. Právě kvůli tomu, že jde o citlivé téma, přidali vývojáři do nastavení slider pro vypnutí. Problém se zdál vyřešen, nový příspěvek na blogu ale ukázal, že tomu tak není.

„Vzhledem k citlivé době, ve které právě žijeme, dokážeme lepší věci. Vy si zasloužíte lepší věci. Všechny scény zobrazující sebepoškozování jsou nyní kompletně odstraněny ze hry. Tyto scény nemají v Superhot VR co dělat. Litujeme, že to trvalo tak dlouho. Tento update vydáme pro všechny VR platformy.“

Rozhodnutí ale hráči moc dobře nepřijali. Po aktualizaci se totiž pustili do review-bombingu na Steamu, kde se hra z pozitivního hodnocení dostala na silně negativní. Hráči tvrdí, že scény byly pro příběh extrémně důležité, nyní je průchod hrou jen částečný. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz