Střílečka Scavengers v prosinci definitivně skončí. Nemá dost hráčů
i Zdroj: Improbable
Scavengers Novinka Střílečka Scavengers v prosinci definitivně skončí. Nemá dost hráčů

Střílečka Scavengers v prosinci definitivně skončí. Nemá dost hráčů

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

13. 11. 2022 09:18

Vydavatelství Improbable oznámilo, že 16. prosince definitivně ukončí provoz free-to-play střílečky Scavengers. Projektu se dlouhodobě nedařilo přilákat hráče. Vydavatelství navíc na začátku letošního roku prodalo vývojářský tým Midwinter Entertainment jinému studiu Behaviour Interactive a zrušilo tak vývoj konzolových verzí.

Reklama

  • V půlce prosince bude ukončen provoz Scavengers
  • Free-to-play battle royale nedokáže držet hráče
  • Vydavatel navíc už před měsíci prodal autory 

Tým se omluvil za to, že s hráči dlouho nekomunikoval. Ostatně naposledy o vývoji hry referoval letos v březnu. V posledních měsících dle jeho slov prudce klesal počet aktivních hráčů, a i když se vydavatel snažil komunitu přilákat zpět, nepovedlo se a je třeba šetřit na provozu serverů. Hra jako taková přitom ani nestihla pořádně vyjít. Od dubna loňského roku byla dostupná v rámci předběžného přístupu.

Improbable se původních autorů hry Midwinter Entertainment zbavilo primárně proto, aby se mohlo soustředit na své metaverzové projekty, konkrétně platformu SpatialOS. Firma má navíc dost nešťastnou historii s řadou zrušených projektů i zaniklých nebo v lepším případě odprodaných studií.

Mezi neúspěchy se tak už za měsíc zařadí i Scavengers. Pokud vás PvPvE battle royale střílečka zajímá, ještě si ji můžete stáhnout z Epic Games Store. Na Steamu už dostupná není. Čest její památce.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz