Stormgate je nové RTS od veteránů z Blizzardu. Běží na Unreal Engine 5 a vyjde zcela zdarma
i Zdroj: Frost Giant Studio
Novinka Stormgate je nové RTS od veteránů z Blizzardu. Běží na Unreal Engine 5 a vyjde zcela zdarma

Stormgate je nové RTS od veteránů z Blizzardu. Běží na Unreal Engine 5 a vyjde zcela zdarma

Radek Raudenský

Radek Raudenský

9. 6. 2022 21:02

Studio Frost Giant Studios, stvořené z bývalých vývojářů ze studia Blizzard, představilo svou vůbec první hru. Stormgate je i dle Keighleyho nové univerzum, na němž pracují zkušení tvůrci ze značek jako StarCraft, Command & Conquer, Warcraft či Wasteland.

Reklama
Reklama

Jak lze hádat, opět půjde o real-time strategii, bohužel samotný trailer toho zatím moc neprozradil. Stormgate bude pojednávat o souboji pokročilé civilizace proti démonům z pekla. Hra slibuje kromě kampaně také kooperační a kompetitivní režim.

Hra je vytvořena v Unreal Engine 5, jak už studio předesílalo, tudíž se máme těšit na pokročilou grafiku a podporu stovek jednotek na jedné obrazovce. Beta by se měla otevřít v příštím roce, všichni zájemci se mohou zaregistrovat na oficiálních stránkách. Asi největší překvapením je fakt, že hra bude nabídnuta jako free-to-play, údajně bez agresivní monetizace. Reakce fanoušků jsou zatím nadšené – především proto, že už dlouho jsme se nesetkali s takto ambiciózním RTS.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz