Společnost Wargaming opouští Rusko a Bělorusko, zavírá studio v Minsku
i Zdroj: Wargaming
World of Warships Novinka Společnost Wargaming opouští Rusko a Bělorusko, zavírá studio v Minsku

Společnost Wargaming opouští Rusko a Bělorusko, zavírá studio v Minsku

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

4. 4. 2022 14:57

Tvůrci a provozovatelé multiplayerových titulů World of Tanks a World of Warships Wargaming opouštějí Ruský a Běloruský trh. Ukončí také provoz svého studia v běloruském Minsku a podnikání předala lokální firmě Lesta Studio, se kterou dle svých slov nemá žádné vazby. V tiskové zprávě to konkrétně nezmiňuje, pravděpodobně jde ale o reakci na ruskou agresi na území Ukrajiny.

Reklama

  • Wargaming opouští Rusko a Bělorusko
  • V Bělorusku přitom původně vznikl
  • S nejvyšší pravděpodobností jde o reakci na probíhající invazi na Ukrajinu

„Společnost Wargaming provádí v posledních týdnech strategickou revizi svých obchodních aktivit po celém světě. Společnost se rozhodla, že nebude vlastnit ani provozovat žádné podniky v Rusku a Bělorusku,“ oznámil tiskový mluvčí Wargamingu. Firma měla přitom na obou trzích velmi silné postavení a spoustu fanoušků. Ostatně byla v roce 1998 založena a dlouhá léta sídlila právě v Minsku. Až v roce 2011 se přesunula do současného sídla v kyperské Nikósii. 

V současnosti provozovala desítky po celém světě, včetně Persha Studia v ukrajinském Kyjevě. Bývalá ruská pobočka Lesta Studio přebírá aktivity a podnikání v oboru živých her na území Ruska a Běloruska, s Wargamingem už ale prý není nijak spojena. Velká pobočka v Minsku je naopak v procesu uzavření. „Bude probíhat v přísném souladu se zákonem. Vedoucí oddělení produktů a služeb se brzy sejdou se svými týmy, aby projednali dopad tohoto rozhodnutí na jednotlivá oddělení. Zaměstnancům, kterých se tato změna dotkne, poskytneme co největší odstupné a podporu,“ avizuje Wargaming.

Společnost upozorňuje na to, že z tohoto kroku nebude nijak profitovat. Naopak dle svých slov v budoucnu utrpí odchodem z obou trhů značné ztráty.

Wargaming na trvající ruskou invazi na Ukrajinské území reagoval už na začátku března. Tehdy oznámilo plnou podporu svých zaměstnanců v Kyjevě a štědrou finanční pomoc organizaci Červený kříž.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz