sony-zavede-system-cd-klicu
Novinka Sony zavede systém CD klíčů

Sony zavede systém CD klíčů

Erik Omar

Erik Omar

36
NVIDIA DLSS 4.5 - AI snímek k nerozeznání renderu

NVIDIA DLSS 4.5 - AI snímek k nerozeznání renderu

NVIDIA na letošním CES 2026 v Las Vegas zase jednou ukázala, že hardware je sice fajn, ale software je to, co dneska prodává grafiky.

Reklama

Jak asi víte, toliko oslavovaná ochrana PS3 byla prolomena a to díky vcelku školácké chybě, díky níž teď stačí mít pouze uniklý kód Sony, který z jakékoliv aplikace třetí strany udělá mžikem oficiální program, a tak konzole ani Sony nic nepozná.

Nebudeme zabíhat do přílišných detailů, ale řekneme si něco o tom, jak by Sony chtělo tuto situaci řešit. Dle holandského serveru PS3-Sense totiž chystá zavést metodu, jež je hojně využívána na platformě PC. Jde o notoricky známé „serial numbers“. Tedy CD klíče v podobě čísel, které musíte během instalace zadat, aby se ověřilo, zdali jste titul skutečně zakoupili.

Takovýto systém by při správném provedení opravdu mohl Sony v boji s piráty pomoct, ovšem zatím není nic oficiálně potvrzeno.

Jaký je váš názor? Jste rádi, že hackeři prolomili ochranu, nebo podporujete Sony? Uvědomte si však, že takové prolomení sice dovoluje hrát vypálené hry, ovšem stejně tak umožňuje používat různé aplikace a tudíž cheatování.


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama