Sony neplánuje konkurovat Switchi
Novinka Sony neplánuje konkurovat Switchi

Sony neplánuje konkurovat Switchi

konfrst.jan@gmail.com

konfrst.jan@gmail.com

26. 9. 2017 12:25 2
Reklama
Reklama

Andrew House se v rámci výstavy TGS rozpovídal o současné situaci na konzolovém trhu a vypustil do světa zajímavé komentáře týkající se jak samotných plánů Sony, tak i pohledu na současnou konkurenci.

Řeč je zejména o nepřímou konkurenci v podobě konzole Nintenda Switch, která se v poslední době těší značné oblibě a která si uzmula z celkového trhu již citelný díl. Dle House se však prodeje Switche pravděpodobně prakticky vůbec nepodepsaly na prodejích čtvrtého PlayStationu a z toho přímo vyplývá další část jeho komentáře.

Switch je dle House vyloženě hybridní konzolí a cílí zkrátka a dobře na poněkud odlišné publikum. A právě odtud také pramení i to, že si konzole od Sony a Nintenda vzájemně do zelí nelezou, a to ani v dohledné budoucnosti.

Sony se dle slov CEO Sony Interactive Entertainment totiž zaměřuje zejména na zábavu v obývacím pokoji, na západních trzích obzvláště. S tím souvisí i ukončení snah protlačit na trh v širším měřítku Vitu. U té je nám známo, že se nesetkala s velkým úspěchem, a to prý zejména proto, že uživatelé a hráči na západě mají rádi v kapse jediné ucelené zařízení, a tím jsou v současné době pochopitelně chytré telefony.

Zde zřejmě Sony podcenila situaci a jakýkoli důraz na Vitu je v posledních letech již neaktuální. Kupříkladu takoví indie vývojáři sice platformu živí i nadále, Sony má však jiné plány a na to konto Andrew House vyloženě říká, že přímou konkurenci Nintenda Switch ani neplánují a tato společnost tedy zůstane u takzvaně velkých dobrodružství vázaných pouze na naše obývací pokoje.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz